Do pražské O2 areny přijede zahrát legendární Phil Collins

Phil Collins
Phil Collins | Zdroj: JamBase
Proslulý zpěvák a bubeník Phil Collins se vrací na koncertní pódia a během svého turné se staví i v Praze. Legendární britský hudebník znovu objevil svou vášeň pro hudbu a naživo se svým českým fanouškům ukáže už příští rok.

Ještě na přelomu desetiletí to vypadalo, že slavný hitmaker, jehož kariéra raketově vystoupala v sedmdesátých letech s kapelou Genesis a následně velmi úspěšně pokračovala sólovou tvorbou, půjde do důchodu. Nyní je ale zpět s příhodně nazvaným turné Still Not Dead Yet: Live 2019 a v rámci jeho evropské části se zastaví i v české metropoli.

Autor skladeb jako In the Air Tonight či I Don’t Care Anymore zahraje v O2 areně25. června 2019, přičemž vstupenky v cenové relaci od 2190 do 3990 Kč budou k dostání od 30. listopadu 10:00 hodin, případně pro členy Live Nation klubu už o dva dny dříve.

Čtěte také: 10 frontmanů, 5 otázek: Co je nejtěžší na jejich roli a jak zvládají pódiové přešlapy?

Phil Collins se těší celosvětovému uznání. Na svém kontě má rekordních 100 milionů prodaných alb a nespočet prvních míst v různých hudebních žebříčcích. „Myslel jsem si, že budu v klidu odpočívat, ale díky fanouškům, mé rodině a podpoře některých mimořádných umělců, jsem znovu objevil svou vášeň pro hudbu a koncertování,“ dodal Collins ke svému návratu.

Ten přitom nastal už v roce 2015, kdy se se společností Warner Music Group dohodl na remasterování jeho všech osmi sólových počinů. Tomu následovalo i několik koncertů a poté i zmíněná Not Dead Yet Tour, během níž zamíří právě i k nám.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.