Mosh pit, circle pit i crowd surfing? Takhle si užívali fanoušci na koncertě August Burns Red

August Burns Red | Zdroj: facebook.com

Nedělní odpočinek před všemi nenáviděným pondělkem oželeli posluchači metalcoru a šli si místo něj zapogovat do Paláce Akropolis. V náloži podzimních koncertů totiž do Prahy tentokrát zavítala kapela August Burns Red a s nimi také Wage War a Betraying the Martyrs. O tom, že šlo o energickou show není vůbec pochyb.

Celý koncert odstartovala francouzská kapela Betraying the Martyrs skladbou The Resilient a přiměla tak publikum k vytvoření prvního mosh pitu hned na začátku akce. V krátkém setu pak zazněly písně jako Lost for Words nebo The Great Disillusion. Fanoušci se postupně dostávali do varu a připravovali se na další předkapelu, kterou byli američtí Wage War.

Poté, co všichni členové naběhli na pódium, chrlili jednu skladbu za druhou, a tak se mosh pity plné chaoticky skákajícího davu začaly střídat s circle pity. Publikum nemělo téměř šanci vydechnout, ale vzhledem k tomu, že energie procházela celým sálem, to ani nikomu nevadilo a všichni si tuhle nadupanou show s radostí užívali. Šance k nabrání sil se tak naskytla až ke konci setu, a to během písně Johnny Cash. Třešničkou na dortu pak byla skladba Stitch, kterou se kapela rozloučila a přenechala tak prostor hlavní hvězdě večera.

Čtěte také: Never Say Die ovládli Northlane. Polar hecovali fanoušky, Casey probouzeli emoce

Kapela August Burns Red přivítala fanoušky písní King of Sorrow z posledního alba Phantom Anthem. Z něj zazněly také skladby Invisible Enemy nebo The Frost. Za zmínku stojí také Dangerous, kterou zpěvák Jake Luhrs označil za jednu ze svých nejoblíbenějších. Palác Akropolis se postupně začal otřásat v základech. Kytarové riffy a sola v průběhu celého vystoupení servíroval kytarista JB Brubaker, a když se sálem rozezněla jeho kytara na začátku skladby Ghosts, došlo dokonce i na crowd surfing.

Kapela se rozloučila písní Empire, ale publikum stále nemělo dost. Díky skandování “one more song” si tak fanoušci zasloužili přídavek. Na pódium se nejdřív vrátil jen bubeník Matt Greiner a překvapil všechny bubenickým sólem, které celou show pozdvihlo ještě o úroveň výš. Poděkoval také fanouškům se slovy “We appreciate every single one of you.” a koncert mohl pokračovat. O tom, že advent se blíží jsme se přesvědčili díky písni Carol of the Bells. Atmosféru tohoto instrumentálního počinu podtrhlo také červenozelené osvětlení. Nakonec se vrátil také zpěvák a společně odehráli poslední dvě skladby Float a White Washed.

Trpěliví fanoušci se pak dočkali návratu muzikantů ještě jednou, ale tentokrát bez nástrojů. Rozdávaly se totiž trsátka,  paličky a setlisty. A ten, kdo by snad neměl žádný úlovek a nebo zkrátka jen chtěl víc se mohl jít pobavit a vyfotit s bubeníkem Mattem. Co si ale odnesl každý z nás byl zážitek z povedeného energického vystoupení.


Napište komentář