Download Festival přejmenuje hlavní stage na počest Lemmyho

Download Festival | Zdroj: facebook.com

Jeden z vůbec nejpopulárnějších festivalů na světě přejmenuje svou hlavní stage na počest nedávno zesnulého Lemmyho Kilmistera.

Organizátoři britského festivalu to oznámili na oficiálních stránkách. Hlavní stage se tak exkluzivně pro letošní ročník bude nazývat „The Lemmy Stage“, a to na počest frontmana legendární kapely, jenž 28. prosince po krátkém boji s agresivní formou rakoviny zemřel.

Motörhead měli na Downloadu 2016 původně vystoupit také, Lemmyho náhlá smrt a následný rozpad kapely tomu ovšem zabránily. Pořadatelé festivalu ale podle vyjádření na svém webu chtějí s managementem britské kapely dohodnout speciální vzpomínkové představení na památku rock’n’rollové ikony, to by mělo zaplnit čas původně vyhrazený pro vystoupení Motörhead. Žádné bližší info však zatím veřejnosti poskytnuto nebylo.

Download Festival pak bude probíhat mezi 10. a 12. červnem v britském Donington Parku, přičemž na The Lemmy Stage zahrají kapely jako Rammstein, Black Sabbath, Iron Maiden či Nightwish. Další tři podia potom obsadí např. Billy Talent, Anti-Flag, Saxon nebo Skillet.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.