Mike Shinoda posílá pozdravy ze studia

Linkin Park | Zdroj: press.wbr.com

Skladatel, rapper, zpěvák a multiinstrumentalista Mike Shinoda pravidelně informuje fanoušky o nově chystaném albu Linkin Park.

Ačkoliv Linkin Park završili turné ke svému poslednímu albu v září a vrhli se na natáčení alba v pořadí již sedmého, rozhodně se však nestáhli do ústraní. Pravidelně jsou v kontaktu se svými fanoušky na sociálních sítích a informují, jak přípravy pokračují. Občas překvapují předem nehlášenými živými přenosy ze studia, či rozesílají e-maily členům fanclubu.

Zatím poslední, šesté studiové album the Hunting Party vyšlo 13. června 2014. Následovalo turné po Evropě a USA, v plánu byla i Kanada. Avšak po zranění kotníku zpěváka na koncertě v Indianapolis musela být severoamerická část turné zrušena. V roce 2015 kapela pokračovala do Číny a na konci léta se opět vrátila do Evropy. Posledním loňským vystoupením byla 14. listopadu intimní benefiční show s názvem Relief Live L. A. River Studios. Konala se za přítomnosti rodin a přátel kapely a byla věnována desátému výročí založení charitativní organizace Music for Relief. Na pódiu společně s Linkin Park vystoupili Steve Aoki, Mark HoppusBlink 182, Adrian YoungeNo Doubt, či Page HamiltonHelmet. Mezi hosty byly i takové hvězdy, jako Tommy Lasorda, bývalý baseballista a pozdější manager a ambassador L. A. Dodgers. Na akci se podařilo vybrat více než 250 tisíc dolarů do programu Power the World a do Fondu pomoci při přírodních katastrofách.

Nyní všech šest členů kapely opět tvrdě pracuje ve studiu a jsou nadšeni z toho, jaká nová hudba se rýsuje. Mike prozradil, že v raných fázích kapela vždy tvořila nejprve skladbu bez vokálů. Ty byly následně aranžovány do hudby, avšak mnoho dobrých myšlenek se muselo vypustit, protože se daná slova jednoduše do melodie nehodila, ačkoliv se jim hudba velice líbila. Postupem času zahrnovali zpěv v procesu tvorby dříve a dříve.

Nové album bude jedinečné v tom, že kapela začala více tradičně, tedy se základními částmi písní – slovy a melodiemi. Právě teď se soustředí pouze na základy, na nichž jsou postaveny písně. Některé písně tvoří zatím jen klavír, nebo kytara a zpěv. Koncept a text jsou momentálně v popředí.

Linkin Park ve studiu
Linkin Park ve studiu                                                                                                               Zdroj: Linkin Park bulletin

Kapela do studia pozvala i pár přátel, aby jim sdělili své nápady před počátkem práce. Mike tvrdí, že se tento postup zatím vyplácí. Nový materiál je silný a emotivní . Chtějí v tomto postupu pokračovat do té doby, než budou mít pocit, že mají dostatek materiálu, aby se mohli posunout k fázi samotného zvuku.

Podle informací od baskytaristy Davea „Phoenixe“ Farrella se můžeme na sedmé album Linkin Park, pokud vše dobře půjde, těšit koncem srpna, případně začátkem září 2016. V jakém stylu se ponese se musíme nechat překvapit, avšak členové kapely rádi experimentují a nechtějí se nechat škatulkovat do určitého žánru, tudíž se dá předpokládat, že přijdou opět s něčím úplně novým. Další šňůru koncertů pak můžeme čekat na podzim a v zimě 2016/17.


Napište komentář

O Monika Růžičková 9 Článků
Pardubice/Los Angeles specialistka na Linkin Park