Dozvuky léta na novém studiovém albu kapely Mr. Loco s názvem Balkan Trip

Mr. Loco | Zdroj: bandzone.cz

Kombinaci balkánského folklóru, okořeněném prvky latiny, reggae, ska a hip hopu najdou hudební fanoušci na novém studiovém albu kapely Mr. Loco s názvem Balkan Trip. Album Balkan Trip je již druhou studiovou nahrávkou této hudební formace, která byla zformováná koncem roku 2010 kolem frontmana Filipa Flussera, jehož kořeny sahají právě na Balkán.

Složení kapely je vlastně taková veliká náhoda, náš bývalý bubeník mi doporučil našeho současného basáka, (mexičan Luis), který je v kapele od samého začátku. Ten mi doporučil jeho výborného kamaráda (peruanec Vlado), trumpeta, klávesy a ten ve finále přitáhl do kapely nového bubeníka (Columbiec Felipe). Takže jsem k této latinoamerické sestavě přišel úplně náhodou,“ přibližuje vznik kapely zakladatel Filip Flusser.

Jediný cílený výběr padl na DJe, kterým se stal Jirka. S ním jsme měli kdysi kapelu Temperamento, a ten se také ujal producentského postu.

Album obsahuje deset skladeb zpívaných převážně v angličtině. Jednu skladbu napsal Jiří Weidemann a na jedné se podílela celá kapela. Autorem hudby a textů je Filip Flusser. K nahrávání ještě dodává:

Deska vznikala více než dva roky. Vybírali jsme z nekonečného množství demonahrávek, zkoušeli jsme různé varianty refrénů melodií apod., takže pecky, které se na albu udržely, prošly opravdu velikým sebekritickým sítem. Chtěli jsme být s výsledkem na 100 % spokojeni. To samé nás vlastně drželo i při mixu, masteringu, promo fotek a grafiky. Vše se prakticky dělalo dvakrát, bylo to malinko vyčerpávající, ale stálo to za to.“

Album reprezentuje singl One Chance, originální vzpomínka na uplynulé léto. Klip se točil na slepém rameni Vltavy v Libni, na novém mostě do Troji a na Vítkově. Kameru a režií klipu má na svědomí Marek Sodoma.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.