Elektronické duo Weval přiveze na podzim do Prahy novou desku The Weight

Weval | Zdroj: waves.com

Nizozemští králové electra se po delší době vrací do České republiky a pro fanoušky chystají velkolepou show a také novou tvorbu. Jejich poslední návštěva Prahy, kdy svůj set odehráli v pražském MeetFactory, dostala mnohé do transu, a to nejen díky jedinečně postaveným modulárům proti živému bubeníkovi.

Mladé amsterdamské duo složené z Merijna Scholte-Alberse a Harma Coolena hraje elektronickou hudbu s temným nádechem. Posluchači je velmi často přirovnávají například k již rozpadlému uskupení Moderat, nebo k islandské partě Kiasmos. Harm a Merijn jsou velcí introverti, ale i přes tento nedostatek dokázali při posledním koncertě v Praze roztančit celé MeetFectory a předvedli strhující show jak po hudební stránce, tak i po té vizuální.

Čtěte také: Překvapení i zklamaní na Rock for People 2019: Co se podařilo na výbornou a co nevyšlo podle představ?

První deska s názvem Weval se stala kritiky uznávaným kouskem a na jaře toho roku kluci vydali nové album s názvem The Weight a ačkoliv se jedná teprve o jejich druhé album, sbírají s ním úspěchy, kde se dá.

Čtěte také: Hvězda z Avengers vydává singl. Jeremy Renner se vrhl na hudební dráhu

Tahle elektronická párty, která vás vtáhne do jiné dimenze díky přesně sehraným rytmům kloubeným se skvělou vizuální podívanou, se uskuteční 7. září v MeetFactory.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.