Elton John vydává ve spolupráci s největšími hvězdami dvě alba svých coverů

Elton John
Elton John | Zdroj: Live Nation

Elton John, jedna z nejvýznamnějších legend populární hudby, představí už 6. dubna studiová alba s názvy Revamp a Restoration v podání největších talentů současného hudebního průmyslu.

Revamp je pečlivě zvolenou kombinací těch nejlepších love songů, které Elton John stvořil společně s Bernie Taupinem. Na desce, jež je protkána dechberoucími aranžemi laděnými do nespočtu žánrů, se podíleli P!nkLogicColdplayEd SheeranDemi LovatoAlessia CaraFlorence & The MachineMumford & Sons, Mary J. BligeQ-TipSam SmithMiley CyrusLady GagaQueens of the Stone Age nebo The Killers.

„Když umělci milují některou z vašich písní a udělají si čas na její předělávku, je to vždycky ohromný kompliment. Jako skladatelé jsme s Berniem unešení, když zpěváci, které obdivujeme, do skladby přidají něco originálního ze sebe. Znamená to, že naše hudba je stále relevantní a že si získává stále nové fanoušky. Mockrát jim děkujeme za jejich velkorysost,“ komentuje Elton John.

Na albu Restoration pracoval zejména sám Bernie, jenž je obrovským fanouškem country, kterému se celá deska věnuje. Kolekce těch největších hitů za uplynulých padesát let je tak v podání již renomovaných i nových nejvýraznějších jmen tohoto žánru – Dierks Bentley, Rosanne Cash a Emmylou HarrisMiley CyrusVince Gill a Don HenleyMiranda LambertLittle Big Town, Maren MorrisKacey MusgravesWillie NelsonBrothers OsborneChris StapletonRhonda Vincent a Dolly Parton a Lee Ann Womack.

„Protože milujeme všechny druhy hudby, nejsme omezení jedním žánrem. Od začátku si půjčujeme ode všeho, co je na americké hudbě nejlepší – ať už se jedná o blues, country, gospel, pop nebo čistý rock. Všechno to naházíme do mixéru! Myslím, že tohle je důvod, proč je naše hudba i po tolika letech tak rozmanitá. Bylo by unavující, kdybychom byli po celou kariéru zaseklí na jednom místě,“ dodává Bernie Taupin.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.