Fenomenální Gojira obdaří Prahu živelným vystoupením

Gojira | Zdroj: facebook.com/GojiraMusic

Gojira je bez nejmenší pochybnosti jedno z vůbec nejzvučnějších jmen, které v posledních letech rezonují na metalové scéně. Tato čtyřka muzikantů se může pochlubit nejen hráčským mistrovstvím a nehynoucí energií, ale také upřímným zájmem změnit svět k lepšímu; k tomu dlouhodobě přispívají svými kritickými a naléhavými texty. Své se o tom na konci jara dozví všichni, kdo dorazí do Malé sportovní haly v Praze.

O francouzské skupině Gojira toho už bylo napsáno mnoho a málokdo se může divit. Jde totiž o kapelu, která je nejen nesmírně populární, ale která především na každé řadové desce odvádí tu nejlepší práci, jakou si vůbec lze představit. Technický, progresivní death metal zní při jejím poslechu jen jako prázdná fráze – z hudby Gojiry čiší ohromné proudy energie, nápadů, síly i upřímných sdělení. Svou vůli měnit svět k lepšímu naposledy kapela projevila na desce Fortitude, která vyzařuje zejména obavy o zdravou budoucnost naší modré planety.

Čtěte také: Cult of Luna ponoří pražskou Roxy do nádherné temnoty

Sami muzikanti opakovaně zvažovali možnost žít v osamělém srubu v hlubokém lese nebo přenést koncerty do online prostředí, aby matičce Zemi ušetřili alespoň trochu námahy. Správně však usoudili, že tváří v tvář fanouškům docílí nejširšího zásahu svého poselství. Již 13. června 2023 si tak zahrají i v pražské Malé sportovní hale. Vstupenky jsou k dispozici v sítích TicketmasterGoOut.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 387 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky