Melodeathoví titáni Kataklysm a Soilwork po dlouhé pauze zahrají v Praze

Soilwork | Zdroj: Obscure Promotion

V žánru jménem melodický death metal by se jen těžko našli větší giganti, než jsou kanadsko-francouzští Kataklysm a švédští Soilwork. Obě kapely už do Prahy nezavítaly poměrně dlouhé roky, avšak již brzy zahrají v žižkovském Paláci Akropolis. Zážitek bude o to zajímavější, že se obě kapely během času posunuly do ještě vybroušenějšího instrumentálního mistrovství, které je spojeno s ještě masivnějším, ohromujícím zvukem.

Skupina s úderným názvem Kataklysm vznikla v kanadském Montrealu roku 1992. Netrvalo dlouho a kapela stanula na vrcholu scény extrémního metalu – posluchači z celého světa si rázem oblíbili její strhující hudební nápady i upřímnou emotivnost. Hudba Kataklysm je neúprosná, uchvacující a drtivá, krom toho je ovšem také zřetelné, že za ní stojí hromada poctivé a tvrdé práce. Ta se naposledy promítla již do čtrnácté řadové desky, která dostala název Unconquered. Kapela se s ním na svém pražském koncertu jistě velmi ráda (a naprosto zaslouženě) pochlubí. Muzikanti si na albu dali záležet především na cizelaci zvuku, který je mocnější, modernější a zuřivější než kdy dříve.

Čtěte také: Fenomenální Gojira obdaří Prahu živelným vystoupením

Kapela Soilwork vznikla ve Švédsku a patří mezi čelní představitele gothenburské scény. Muzikanti se mimo jiné prosadili oblíbenou deskou Natural Born Chaos, kterou produkoval uznávaný Devin Townsend. Skupinu kromě personálních změn nedávno potkala i tragická událost, kdy zemřel kytarista David Andersson, svou výsostnou pozici na scéně však kapela stvrdila svým posledním (a velmi pozitivně přijatým) řadovým albem Övergivenheten. I na něm do svého žánrového koktejlu přimíchala vynalézavé prvky groove metalu a metalcore. Obě populární melodic death metalové kapely podpoří americká skupina Wilderun, která po svém kombinuje metal, folk a progresivní orchestrální hudbu. Dohromady půjde o hotovou lavinu skvělé muzikantské práce, která bude k slyšení a vidění již 26. února v pražském Paláci Akropolis. Vstupenky jsou k dispozici v sítích TicketmasterGoOut.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 385 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky