Začátek března bude ve znamení britské kapely Kid Kapichi, do Futura vezou novou desku

Kid Kapichi, Roxy 2022 | Foto: Martin Bambušek, MonsterMusic

Kid Kapichi si u nás střihli premiéru loni na jaře při prvních koncertních záblescích po pandemii, tehdy se představili v Roxy jako jedna z předkapel Nothing But Thieves. Do Prahy se v březnu vrátí s novou a pořádně našlapanou deskou Here’s What You Could Have Won.

Členové Kid Kapichi si začali postupně nacházet cestu k úspěchu v hudební branži díky neúnavné práci, podpoře jejich rodného města, anglického Hastingsu, ale také díky Franku Carterovi, který jim dal možnost hrát na jeho oslavě a potom je přizval na tour. Větší pozornosti se jim začalo dostávat s vydáním debutového alba This Time Next Year v roce 2021. Ve svých textech se věnují tématům rasismu, chudobě, duševnímu zdraví, násilí nebo třeba i lásce, vždy však s upřímností a humorem.

Recenze: Bob Vylan na čerstvé desce adresují neduhy Anglie výbušným punkem a svéráznými texty 

Před pár měsíci vypustili do světa další studiovku s názvem Here’s What You Could Have Won. Na produkci se podílel kytarista Nothing But ThievesDom Craik, a na desce se objevila také dvojice Bob Vylan, jež se zapsala punkovým posluchačům do paměti na posledním Rock for People. Novinka je opět plná pecek, které na koncertech nenechají nikoho v klidu, ostatně sami se o tom přesvědčíme v pátek, 3. března, v klubu Futurum. Akce proběhne pod taktovkou agentury D Smack U Promotion a vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz