Festival České hrady se přesouvá na Kunětickou horu

Kabát | Zdroj: Tisková zpráva

Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu České hrady byl minulý týden úspěšně zahájen na Točníku. Druhá zastávka se uskuteční 22. a 23. července na louce pod hradem Kunětická hora nedaleko Pardubic. 

Hlavní hvězdou festivalu je letos kapela Kabát, která na Kunětické hoře vystoupí v sobotu před půlnocí. Brány festivalového areálu se v pátek otevřou v 16 hodin a první koncert vypukne již o půl šesté. České hrady jako obvykle nabídnou dvě pódia, na kterých se během pátečního večera vystřídají interpreti jako Gazdina roba, Xindl X, Nebe, Rytmus a Vladimír 518, Pražský výběr, Monkey Business a ukončí ho kapela Mandrage. Rytmuse a Vladimira 518 lze spatřit ve speciálním společném setu vytvořeném pouze pro festival Hrady CZ. Nebude chybět ani vyhlášení nejhezčích karnevalových masek.

Sobotní program bude zahájen v půl jedenácté dopoledne kapelou Smrtislav. Dále vystoupí No Name, Mňága a Žďorp, Poletíme?, Skyline, UDG, Vypsaná fixa, Rybičky 48, Desmod, Visací zámek, Divokej Bill, Pipes and Pints a hlavní hvězdou večera bude již zmiňovaná kapela Kabát.

„Díky hraní na festivalu Hrady CZ se nám podařilo spojit dohromady poznání, zábavu a práci. Na Hradech to navíc bude oslava – hudby samozřejmě. Všechny nás spojuje láska k muzice, tak ať se návštěvníci těší na pořádný nářez,“ říká Pepa Vojtek.

Zpěvák No Name Igor Timko dodává: „Je to originální projekt, který spojuje kulturu s historií, a to je skvělá kombinace.“

Koncept festivalu je podle Xindla X praktický i pro návštěvníky. „Nebýt festivalu Hrady CZ, nikdy nepoznáme Kuňku, Točník, Bouzov, Hradec…,“ uzavírá zpěvák.

Permanentky na festival lze ještě do posledního dne před akcí zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

Podrobné informace o festivalu naleznete na oficiálních stránkách.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.