Festival Groove Brno slaví malé jubileum a láká americkými hvězdami funku Lettuce a Tower of Power

Lettuce | Foto: Jay Sansone, Human Being Media

Díky festivalu Groove se letos již po patnácté rozhýbají brněnské sály světovou funkovou a soulovou hudbou. Jaké hvězdy přinese do Metro Music Baru a Sono centra tento podzim?

Za patnáct let jsme měli tu čest stát se koncertní destinací nejedné star. Každoročně se nám podařilo několik republikových premiér jako třeba Dirty Loops, Judith Hill nebo Kennedy Administration. Troufám si říct, že jsme jediný tuzemský festival věnující se výhradně funku a soulu. Energie muzikantů a jejich fanoušků nás motivuje ke stále lepším výkonům i přes bezútěšné poslední dva roky. Jsme připraveni roztancovávat kluby třeba i příštích patnáct let,” reflektuje historii festivalu jeho ředitel Josef Buchta.

Salvy tónů dechových nástrojů zaútočí 9. listopadu v Sono Centru pod vedením skupin Tower of Power a Spyro Gyra. Tower of Power jsou za svou více než padesátiletou kariéru považováni za světové legendy žánru. Roky tvrdé práce jim dokonce v rodném městě, kalifornském Oaklandu, vysloužily oslavný den. Dechy Tower of Power můžete slyšet na studiových počinech Aerosmith, Erica Claptona, Eltona Johna nebo Santany. Uskupení doprovodí Spyro Gyra, kteří na koncert přiváží materiál z více než třiceti alb.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 slavných písní s chybou

Členové Lettuce mají na kontě spolupráci s Lady Gaga či Britney Spears. Skupina vzniklá na půdě renomované Berklee College of Music byla nedávno nominována na cenu Grammy, byla však již i na první příčce žebříčků prestižního amerického časopisu Billboard nebo platformy iTunes. Vystoupení v Metro Music Baru 8. října bude pro české publikum první příležitostí kapelu v plné kráse nejen slyšet, ale také zažít.

Do konce roku se můžeme v rámci Groove Brno těšit na dalších osm výjimečných koncertů, pořadatelé budou postupně odtajňovat umělce, které pozvalo. Vstupenky na festival zakoupíte v prodejní síti GoOut či na pobočkách Turistického Informačního Centra Brno.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.