Festival Mighty Sounds 2024 posílí mexičtí Panteón Rococó

Panteón Rococó | Zdroj: facebook.com/panteonrococo

Táborské letiště se již těší na 18. ročník populárního festivalu Mighty Sounds, a to tím spíš, že se na něm po deseti letech ukáže mexická kapela Panteón Rococó. Tato skupina patří k čelním představitelům žánru ska v latinskoamerickém světě a na místě činu doplní již oznámené Bad Religion nebo The Hives.

Devítičlenná kapela Panteón Rococó vznikla v polovině 90. let v hlavním městě Mexika. Muzikanti se proslavili hlavně jako “skáčková” partička se svižnými songy pro dobrou náladu, do svého stylu ovšem míchají prvky rocku, punku a reggae. Kromě domovského světadílu má skupina početnou fanouškovskou základnu také v evropských zemích. V České republice si tahle banda zahrála naposledy před deseti lety, a tak přišel nejvyšší čas pro slavný návrat. Stane se tak na festivalu Mighty Sounds, který má všeobecně k žánru ska velmi blízko.

Čtěte také: Nejnovější album Saviors od Green Day je nejpovedenější od American Idiot

Mighty Sounds se každoročně pořádají na letišti Aeroklubu Tábor a letos tam za hlavní “taháky” budou platit klasici amerického punku Bad Religion a také švédští garážoví rockeři The Hives. Již 18. ročník festivalu proběhne mezi 28.30. červnem 2024; vstupenky lze pořídit na webových stránkách festivalu.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 363 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky