Francouzský umělec Woodkid míří s velkolepou hudební i vizuální show do Fora Karlín

Woodkid | Zdroj: facebook.com

Yoann Lemoine alias Woodkid je znám pro svou osobitou elektro-akustickou muziku, orchestrální zvuk a bohatou vizuální stránku doplňující jeho hudební projev ve videoklipech i na pódiu. S albem S16 se nyní chystá tohle vše předvést pražskému publiku.

Jako většině umělců pandemie zkomplikovala plány turné i Woodkidovi, nicméně v jeho případě zasáhla situace i do vydání dlouho očekávané druhé studiové desky. Ta byla nakonec vypuštěna do světa na konci minulého roku, přičemž hlavní singl s videoklipem Goliath byl natočen v České republice. Na rozdíl od temné lokace v klipu, tedy uhelných dolů na severu Čech, se Woodkid brzy podívá do mnohem živější atmosféry, jakou mu vytvoří tuzemští fanoušci a prostory Fora Karlín.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 6 nezávislých hlasů z Francie, které zaujmou

Woodkid je známý i díky dalším videoklipům, především však těm, co nepatří k jeho hudební tvorbě. Produkoval například klip Teenage Dream od Katy Perry, Born to Die a Blue Jeans od Lany Del Rey nebo Back to December od Taylor Swift. Francouzský hudebník pak zářil s vlastní muzikou počínaje úspěšným EP Iron, které vydal před deseti lety. Na něj navázal albem The Golden Age a songy z této nahrávky se objevily nejen v některých filmech či seriálech, ale například i v trailerech k populární herní sérii Assassin’s Creed.

Všestranně nadaný umělec bude nyní dobývat Evropu druhou studiovou deskou s názvem S16. Na pódium pražského Fora Karlín ji Woodkid přivede k životu 26. listopadu 2021. Vstupenky jsou k dostání v sítích GoOut a Ticketportal.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz