Glass Peaks přicházejí s novým singlem Hold Me Closer

Glass Peaks | Foto: Ant Adams Photo

Indie-popové trio pocházející z Jižní Anglie strávilo poslední dva roky tvrdou prací na vydobytí svého místa v britském hudebním průmyslu. Úspešně. S třemi beznadějně vyprodanými koncerty v Londýně, kde byli zařazení mezi headlinery a předskakování kapelám, jako jsou White Lies, Maximo Park, The Amazon a Jagwar Ma, si Glass Peaks postupně protrhávají svou cestu do indie džungle.

S posledním singlem, který nese název I’m Okay, se Glass Peaks dostali do Indie Listu na Spotify a do Viral UK 50 Chart. Každý nový singl díky své originalitě zaujme pozornost každého posluchače. Kluci také získali na BBC Introducing ocenění v podobě Track Of The Week. Jejich písně byly také vybrány a ukázány Tomem Robinsonem (BBC Radio 7), Johnem Kennedym (Radio X), Georgem Godfreym (Absolute Radio) a Charliem Ashcroftem (Amazing Radio). METRO popsalo Glass Peaks jako: „Stylem DIY do mainstreamu“ po označení jako: „Artist Of The Day“.

Jsou přirovnávaní k Foals, White Lies, Depeche Mode a Alt-j, ale stejně ještě neexistuje kapela, která by Glass Peaks vystihovala stylově přesně. Jejich zvuk jde ruku v ruce s jemnou složitostí a sporadickým chaosem, který nenechá posluchače sedět.

Po veleúspěchu singlu I’m Okay přichází s novým singlem Hold Me Closer. Singl je dostupný na Spotify a Apple Music.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.