Nebe v rámci Future Technology Tour vystoupili v Praze

Nebe, Future Technology Tour - Praha | Foto: Karolína Kruchňová, MonsterMusic

Nebe, jediná kapela na světe, která si s sebou na koncerty veze vlastní planetárium, se včera v rámci Future Technology Tour zastavila v Praze. Křižíkův pavilon se skoro zaplnil a my vám z koncertu přinášíme fotoreport.

Koncert sice začínal v osm hodin, ale kopule se začala plnit už půl hodiny před osmou. Jak to tak už bývá, kapela si dala trošku na čas a na pódium nastoupila ve čtvrt na devět. Jako úvodní písničku si Nebe zvolilo Ruce v otěžích.  při té fanoušky dokázalo rozpohybovat. S první písničkou přišla i první unikátní projekce, která ohromovala diváky po celou dobu koncertu. Dalším nepřehlédnutelným vizuálním jevem byla osvícená loď, symbol desky Souřadnice, která podobně jako mikrofony v průběhu večera měnila barvy.

Mezi dalšími písničkami byl například největší hit, které Nebe má – Něž se rozední. Během této písničky fanoušci pořádně reagovali na zpěvákovo pěvecké výzvy a dávali najevo svou podporu.

Asi v polovině koncertu kapela vyhlásila takovou menší taneční soutěž a během písničky podle tance fanoušků vybrala tři dívky, které se proti sobě na pódiu tanečně utkaly. Po demokratickém odhlasování většiny publika se rozhodlo, že zvítězí všechny tři. Jako odměnu po skončení vystoupení holky dostaly podepsané plakáty.

360 stupňové projekce ohromovaly diváky u během písniček Stopy pryč, Padáky, V jámě lvové atd. Před začátkem Země/Nezemě si zpěvák Petr Harazin vzal čas na poděkování a věnování:

Tuhle písničku bych chtěl věnovat všem těm, kteří se o nás, jako o kapelu, starají a kteří nám pomáhají. My, když jsme si tuhle věc vymysleli, tohle celé tour, naplánovali jsme si stavbu kopule na týden. Přesně podle dní. Zbývaly tři dny do koncertu a my ještě neměli ani plachtu. Tak jsme na to zavolali odborníky a to, co my bychom dělali týden, oni udělali za tři hodiny. Takže moc dík. Dneska jsou tu třeba i kluci z kapely UDG, díky! …A dál bych ještě chtěl popřát skupině Mirai, ať se brzo vrátí na pódia!“

Písničku doprovázela opravdu zvláštní a hezká atmosféra už kvůli akustickému a lehce folkovému pojetí. Kapela se rozloučila písní Pátek 13 a diváci si ještě vysloužili přídavek v podobě Pláštěnek a Vteřiny. Po vystoupení byla přichystaná afterparty. Za mixážní pult se postavil bubeník kapely Nebe, Kuba.

Podívejte se na fotogalerii!


Napište komentář

Karolína Kruchňová
O Karolína Kruchňová 5 Článků
Miluju focení a miluju hudbu. Mezi moje největší hudební oblíbence patří Nothing But Thieves, Cage The Elephant, the neighbourhood, Fall Out Boy, Arctic Monkeys, Glass Animals, ale vlastně mě kromě country a dechovky neurazí nic.