Grammy 2017: Nominace dostali Beyoncé, Rihanna i Twenty One Pilots

Beyoncé | Zdroj: billboard.com

Nominace na letošní udílení prestižních cen Grammy Awards byly konečně zveřejněny. Nejvíce nominacemi se tento rok může chlubit Beyoncé, jíž na paty šlapou např. Drake, Keane West, nebo Rihanna. Na poli rockové hudby zase vedou Twenty One Pilots.

Letošní udílení prestižních hudebních cen Grammy Awards 2017 se kvapem blíží, a my se konečně dočkali úplného seznamu nominovaných.

V čele letošního ročníku stojí Beyoncé, která se může pyšnit hned devíti nominacemi. Jen o jednu nominaci méně pak dostali Drake, Rihanna a Kanye West.

Beyoncé se kromě toho dost možná letos zapíše do historie Grammy jako nejúspěšnější zpěvačka. Se svými 20 zlatými gramofony je jen krůček od překonání dosavadního rekordu 27, který drží zpěvačka Alison Krauss.

Rozhodně to ale nebude lehké. Téměř ve všech klíčových kategoriích jako např. Nahrávka roku, Píseň roku nebo Album roku jí totiž konkuruje další z letošních favoritů. Tím není nikdo jiný než zpěvačka Adele, která svým albem 25 a především písní Hello doslova ovládla svět. Další tvrdou konkurencí bude zajisté i Justin Bieber, jenž díky svým fanouškům už podruhé ovládl udílení cen MTV EMA, kde Beyoncé naopak zklamala.

Čtěte také: Letošní MTV EMA ovládli Twenty One Pilots, Lady Gaga a Justin Bieber

Na poli rockové hudby mají největší šance na výhru nováčci Twenty One Pilot. Ti jsou nominováni hned v pěti kategoriích  Nahrávka roku, Nejlepší popový výkon dua či skupiny, Nejlepší rockový výkon, Nejlepší rocková skladba a Nejlepší skladba určená pro film.

O kategorii Nejlepší rockové album se pak poperou například pop-punkoví veteráni Blink-182 s jejich albem California a populární Panic! At The DiscoDeath Of A Bachelor.

Kompletní seznam nominací najdete na oficiálních stránkách Grammy Awards.

Samotné udílení, kterým bude provázet James Corden, proběhne 12. února 2017 v Staples Center v Los Angeles.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...