Guns N’ Roses vystoupí příští rok v Praze

Guns N' Roses | Zdroj: fullthrottlerock.net

Slash a Axl opět vystoupí v Praze společně na jednom pódiu. Guns N’ Roses právě oznámili turné, v rámci nějž se už příští rok ukáží i v České republice.

Guns N’ Roses zahájí své nově ohlášené tour v květnu roku 2020 ve španělské Seville. Po několika dalších zastávkách pak zamíří i do České republiky, kde zahrají 19. června 2020 na pražském Letišti Letňany. Tam se ukáží opět v sestavě Axl Rose (zpěv), Slash (kytara), Duff McKagan (baskytara), Dizzy Reed (klávesy), Richard Fortus (kytara), Frank Ferrer (bicí) a Melissa Reese (klávesy).

Report (2017): Axl a Slash zase spolu: Guns N’ Roses v Praze předvedli gigantickou tříhodinovou show

Naposledy mohli čeští fanoušci proslulé rockery společně vidět v létě roku 2017, a to během jejich prvního reunionového turné Not In This Lifetime Tour. To oficiálně skončilo teprve začátkem letošního listopadu, Guns N’ Roses v rámci něj absolvovali celkem 175 vystoupení a turné se zároveň stalo třetím nejvýdělečnějším turné v celé hudební historii.

Guns N’ Roses se do povědomí veřejnosti dostali poprvé v polovině 80. let s jejich debutovým albem Appetite For Destruction a dnes už legendárními hity jako Sweet Child O’ Mine či Welcome to the Jungle. Během devadesátých let pak z kapely kvůli vnitřním sporům odešli téměř všichni členové původní sestavy, čímž se na bezmála dvě desetiletí stala skupina v podstatě sólovým projektem zpěváka Axla Rose.

S jejich znovusjednocením v roce 2016 poté přišla řada koncertů v rámci výše zmíněného turné. V současné době se spekuluje i o možném vydání nové desky, kterou by dle některých zdrojů měli Guns N’ Roses připravovat. Ta poslední, Chinese Democracy, vyšla v roce 2007.

Report (2019): Slash a Myles Kennedy v Praze: Nové album, pocta Lemmymu a nezastavitelný rokenrol

Vstupenky na koncert budou k zakoupení už od 18. prosince 2019, případně pro členy Live Nation klubu o dva dny dříve, a to v běžných předprodejních sítích.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.