Hergot, Death Grips to zabalili v nejlepším!

Death Grips |

Máme jednu špatnou zprávu. Jak to jenom říct – Death Grips, jeden z nejvýraznějších hip-hopových projektů uplynulých let, ohlásil rozpad.

Rozpad vlastně není úplně přesné slovo. Výstižnější je prostě konec! Trojici ve složení Zach Hill, Andy Morin v čele s rapujícím démonem Stefanem Burnettem nepoznamenal žádný vnitřní rozkol. Nic podobného. Naopak, učinila zcela chladné a demokratické rozhodnutí poslat kapelu okamžitě do kytek. A důvod ? Death Grips naznali, že jsou na pomyslném vrcholu úspěchu i tvůrčích sil, tudíž že nastal nevyhnutelný okamžik, kdy bude lepší to zabalit, než křivka jejich hudebního počínání začne mít sestupnou tendenci. Samotné oznámení rozhodnutí proběhlo pěkně v duchu anarchofilozofie projektu – strohým uveřejněním obrázku vzkazu sepsaného na kus papírového kapesníku. Co jiného byste čekali od magorů jejich formátu?

Informace o řízeném zániku je o to bolestnější, že zasazeno do aktuálních reálií znamená schluss v době, kdy Death Grips relativně nedávno, bez jakéhokoli obalu a průvodního infa, pustili do online oběhu fenomenální LP Government Plates, vytasili se s dvojalbem The Powers That B, na které mj. přizvali Björk (první část alba jménem Niggas on The Moon vyšla zhruba před měsícem, druhá půlka The Powers That B bez ohledu na rozpad vyjde někdy v prosinci), a kdy potvrdili účast na x velkých akcích (měli si zahrát třeba na Pitchfork Festivalu před Nine Inch Nails a Soundgarden nebo později na Fun Fun Fun Festu). Vzhledem k tomu, že Death Grips jsou banda šílenců, která nic nemá zapotřebí méně než nějaké comebacky, počítejte s tím, že je to konec definitivní. Vyrovnejte se s tím každý, jak nejlíp umíte, a hlavně nezapomeňte!


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.