Hned tři přední britští písničkáři oznámili účast na Colours of Ostrava

Colours of Ostrava 2014 | Foto: Petra Chromčáková, monstermusic.cz

Lineup českého hudebního festivalu Colours of Ostrava se rozšířil o další tři jména. A ne o ledajaká. Patří totiž třem předním britským písničkářům, kterými jsou Michael Kiwanuka, King Creosote a Sam Lee.

Český hudební festival s dlouholetou tradicí, Colours of Ostrava, proběhne v unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic od 19. do 22. července. Mezi hlavní hvězdy, které zde vystoupí, patří Imagine Dragons, Alt-J, Birdy, Norah Jones nebo LP.

Nejznámějším nově oznámeným interpretem je nejspíš soulově-neofolkový kytarista Michael Kiwanuka. S debutem Home Again dosáhl v roce 2012 vrcholu britské hitparády a má na kontě nominace na Mercury Price a Brit Awards.

Dalším oznámeným umělcem je King Creosote, který do Ostravy přijede se svým novým albem Astronaut Meets Appleman. To se rozpíná mezi tradicí a modernou, nostalgií a novotou a akustickými nástroji a elektronikou. Creosote se nejvíce proslavil v roce 2011 s albem Diamond Mine, za které získal nominaci na Mercury Prize.

A nominaci na Mercury Prize získal i třetí z nově oznámených interpretů, Sam Lee. Na Colours of Ostrava se vrátí po čtyřech letech i s kapelou Sam Lee & Friends. Sam Lee je v současnosti považován za nejzářivější hvězdu moderního anglického folku a jeho sametově měkký hlas vytváří s jeho doprovodnými muzikanty nervní, tajemné a podivuhodně roztřesené zvukové koláže.

Čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava 2017 jsou v prodeji na domovských stránkách a v síti TicketPro. Aktuální cena 2 490 Kč platí na limitované množství 5 000 kusů. V prodeji je také ubytování ve stanovém městečku, parkování nebo místo pro karavan.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.