Hudebníci nadále uctívají památku Chestera Benningtona

Linkin Park, Aerodrome Festival 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Je těžké zapomenout na smutné události konce července. Odchod zpěváka populární kapely Linkin Park zasáhla nejednoho hudebního nadšence. Přidávají se i další hudební hvězdy, které různými způsoby vzdávají hold.

Letní sezóna značí mnohé. Města se hemží lidmi a hudebními příležitostmi. Umělci jezdí festival od festivalu a oslavují slunečné dny. 20. července se však zatáhly mraky po celém světě. Zpráva o smrti frontmana kapely Linkin Park, Chestera Benningtona, otřásla celou hudební scénou. Nejeden interpret věnoval píseň ze svého setu památce legendárního zpěváka, mezi nimi například Jared Leto, kapela Imagine Dragons či zpěvačka Kiiara, která s nimi v nedávné době spolupracovala a vstoupila tak díky slavné kapele do širšího povědomí populární scény.

Mezi nejkrásnější počiny se jistě řadí Chris Martin s Coldplay, kteří na americkém turné zahráli krásnou cover verzi písně Crawling, hit z desky Hybrid Theory roku 2000. Nahrávky živého vystoupení v New Jersey na YouTube sbírají sta tisíce zhlédnutí.

Také americký rapper Machine Gun Kelly přispěl svým hudebním dílem. Na svůj kanál nahrál verzi milované písně Numb s popiskem v překladu: „Vždy fanouškem“. Je zjevné, že Chester a s ním i kapela jednoduše neupadne v zapomnění. A ne že by snad někdo chtěl. S jejich písněmi vyrůstaly ještě dnešní dvacátníci. Ale rozhodně ani starší fanoušci nepřestanou hity přehrávat ještě nespočetně let.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.