Hvězdou zahajovacího večera festivalu Pohoda se stanou britští Slowdive

Slowdive | Foto: SMART Communication s.r.o.

Slovenský festival Pohoda oznámil další velké jméno letošního jedenadvacátého ročníku. Na trenčínské letiště dorazí Slowdive, legendární rocková kapela z Anglie.

Slowdive vznikli v roce 1989 a spoluvytvořili rockový styl shoegaze. Ten se vyznačuje zkreslenou kytarou, používáním zpětných vazeb a mlhavých, ne zcela srozumitelných vokálů. Slowdive fungovali do roku 1995 a do té doby nahráli podle renomovaného časopisu Pitchfork 3 z 15 nejlepších shoegazeových nahrávek všech dob. Dvě alba do TOP 10 podobného výběru zařadil i NME.

Slowdive se dali znovu dohromady po takřka dvaceti letech v roce 2014 a odehráli koncert na barcelonské Primaveře. Znovu si získali srdce svých fanoušků a letos vydali po dvaceti dvou letech novou skladbu Star Roving.

Dalšími velkými jmény, která ozdobí mezi 6. a 8. červencem program Pohody, jsou například legendy indie popu alt-J nebo velký britský písničkářský talent Jake Bugg. Zaujme jistě také jedna z nejoriginálnějších postav současného amerického hip-hopu, transgender rapper(ka) Mykki Blanc nebo Solange, výrazná osobnost r’n’b, která letošním ziskem Grammy v kategorii R&B Performance definitivně vystoupila ze stínu své sestry Beyoncé. Silný zážitek slibuje muž s mimořádně podmanivým hlasem a jedna z klíčových zakladatelských osobností amerického grunge Mark Lanegan s kapelou, ale také mistr electro-techno-funku, hvězdný Boys Noize. Snový synth-pop nabídne Austra, punkovou smršť přiveze britský tandem Slaves.

Pohoda si za 21 let získala pod vedením Michala Kaščáka mimořádné renomé mezi hudebníky, profesionály z branže a hlavně mezi fanoušky. Díky jejich hlasům se také probojovala mezi deset nejlepších středně velkých festivalů v Evropě za rok 2016.

Momentální cena vstupenek je 89 € a platí do 22. května 2017 nebo do vyprodání 6 000 kusů, je možné je zakoupit v síti Ticketportal nebo na webu festivalu. V prodeji jsou rovněž lístky na parkování pro osobní auta či karavany.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.