If I Die Tomorrow: Jack White představil novinku ze svého druhého letošního alba

Jack White
Jack White | Zdroj: YouTube umělce

Americký multiinstrumentalista a spoluzakladatel proslulého rockového dua The White Stripes Jack White zveřejnil nový singl If I Die Tomorrow a přidal k němu i videoklip. Skladba se objeví na desce Entering Heaven Alive, již druhém počinu, který White letos plánuje vydat.

Klip k písni If I Die Tomorrow sleduje umělcovu cestu do jeho vlastní hrobky, na tvorbě westernově laděného videa se vedle dalších podílel i režisér Brantley Gutierrez. Ten v minulosti spolupracoval mimo jiné i s Paulem McCartneym či kanadskou skupinou Arcade Fire.

If I Die Tomorrow je v pořadí třetí písní, která byla z očekávaného alba publikována. Již na začátku roku spatřila světlo světa nahrávka Love Is Selfish, ještě o několik měsíců dříve vydal Jack White jako vůbec první ukázku z dvojice letošních alb singl Taking Me Back, jež obsahoval jak verzi stejnojmenné skladby vydané letos v dubnu na albu Fear of the Dawn, tak i její akustické provedení, které bude uzavírat Entering Heaven Alive.

Whitovo páté sólové album vyjde letos 22. července. O necelé tři týdny dříve, 5. července, představí původem detroitský rocker obě svá letošní alba i v České republice v pražském Foru Karlín. Fanouškům slíbil modrovlasý umělec jak živé verze svých čerstvých novinek, tak i průřez celou svou tvorbou, zahrnující vedle jeho sólové dráhy i působení v uskupeních The White Stripes, The Raconteurs či The Dead Weather.

Čtěte také: Jack White vystoupí v Praze, předkapelou mu budou tuzemští rockeři Doctor Victor


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.