Imodium překvapují novým singlem Spirit ve featuringu s rapperkou SharkaSs

Imodium | Foto: Michal Havlíček

Rocková stálice Imodium se momentálně nachází ve stádiu příprav svého pátého řadového alba Element, z něhož nyní představuje v pořadí druhý singl s názvem Spirit, a to v neotřelém spojení spolu s talentovanou rapperkou SharkaSs. Nová deska spatří světlo světa začátkem září a následně již v říjnu hudebníci vyjedou na klasické koncertní turné, jež absolvují s formací Stroy.

Aktuální skladbou Imodium navazují na předešlý pilotní singl Proud, který představili už na konci února ve featuringu s Michalem Skořepou, známým právě ze skupiny Stroy.

Píseň Spirit však kromě neobvyklého hostování rapperky SharkaSs překvapí také působivým videoklipem, jenž vznikl pod taktovkou dvorního fotografa a kameramana Imodium Michala Havlíčka ve věznici Bory, kde kapela v loňském roce odehrála speciální koncert pro tamní vězně.

„Hrdina našeho klipu popisuje dost častý případ toho, jak málo stačí a váš život se od základu může změnit. Tím spíš, když ironií osudu nezničíte život jen sami sobě, ale i jinému člověku, kterého ještě ke všemu obdivujete, víc neprozradím,“ navazuje frontman Thom ke sledování videoklipu.

Kromě zajímavého prostředí a příběhu stojí jistě za pozornost rovněž fakt, že vedle kytaristy Dana a hlavního hrdiny v klipu vystupují reálné osoby z věznice, tedy policisté, vězni i vězeňský kaplan.

Co se pak týká samotné skladby, mixu s masteringem se chopil stejně jako v předchozím singlu Jan Zázvůrek. Spojení s rapperkou SharkaSs může být pro letité příznivce Imodium možná trochu překvapením, rozhodně ne však nemilým.

„S každým dalším albem se snažíme posouvat dál a dál. Ať už ve zvuku, přístupu k tvorbě a spolupracemi s lidmi, kteří náš baví, inspirují. Naše hudba bude vždycky věrná kytarám a melodiím, tím spíš ovšem chceme kořenit jinými cestami,“ komentuje to Thom a dodává: „Řekli jsme si, že s naší pátou deskou budeme zkoušet, kam až můžeme zajít. Neznamená to ale žádné experimentální album. Budou to stále Imodium, jen trochu jinak. Původně jsme chtěli album vydat dřív, ale než něco uspěchat, raději si užíváme růst dalšího děťátka. Můžu říct, že roste do krásy!“

Element Tour 2017

05. října                 Brno – Melodka
13. října                 Chrudim – R klub
14. října                 Lanškroun – Apollo
20. října                 Jindřichův Hradec – Lucky Pery Club
21.října                  Tábor – KC Milenium
26. října                 Praha – Rock Café
28. října                 Broumov – KD
03. listopadu         Kladno – Poldofka
04. listopadu         Český Krumlov – FabriČKa
10. listopadu         Jihlava – SOUL Music Club
11. listopadu         Uherské Hradiště – Klub Mír
23. listopadu         Hradec Králové – AC Klub
24. listopadu         Kutná Hora – Česká 1 Music Club
25. listopadu         Plzeň – Buena Vista Club


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.