Italští Ufomammut očarují pražský Strahov

Ufomammut | Zdroj: facebook.com/ufomammutband

Kapela jménem Ufomammut pochází ze severoitalského města Tortona a vyznačuje se osobitým pojetím “sabbatího” psychedelického metalu. Toto trio se svou tvorbou již brzy pochlubí v klubu 007 na pražském Strahově.

Psychedeličtí Ufomammut se dali dohromady roku 1999 a dosud světu přinesli celých deset řadových desek. Letos se pochlubili novým singlem a také EP deskou Crookhead. Ve tvorbě této tříčlenné skupiny se odráží fascinace prvotní vlnou doom metalu, která vzešla od ikonických Black SabbathUfomammut ovšem co do hudební invence překonali jejich stín, ať už jde o kompoziční nápaditost nebo experimenty s jednotlivými vrstvami a tím, jak fungují dohromady. Základem je samozřejmě dunění pomyslného mamutího pochodu a táhlé riffy ve špinavých intervalech. Zajímavé je také to, že jsou všichni členové součástí výtvarné skupiny Malleus – ta se podepsala zejména pod řadou psychedelicky laděných plakátů a obalů desek.

Čtěte také: Brutal Assault 2024 přináší další šťavnatý přírůstek do line-upu

Kapelu Ufomammut podpoří finští Skyjoggers, kteří jsou rovněž tříčlenní a (podle očekávání) žánrově spříznění. Ve své tvorbě si dali za cíl znázornit pohyb v čase a prostoru tak, jak s ním každý z nás zápolí ve svém životě. Skupina je o poznání mladší než italští kolegové a své jméno na scéně si teprve buduje. Kromě slušného výčtu singlů se hudebníci nicméně podepsali již pod dvě řadové desky. Tito dva zástupci soudobého psychedelického doom metalu se na pódiu vystřídají již 22. listopadu v klubu 007 na pražském Strahově. Vstupenky jsou k dispozici na stránkách Obscure Promotion a také v sítích GoOutTicketmaster.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 356 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky