Ivan Kral a jeho barevné album vyráží na turné

Ivan Král
Ivan Král | Zdroj: facebook umělce

Česká hudební legenda Ivan Kral vyráží na turné k nové desce Colors, v rámci něhož navštíví několik klubů v Čechách i na Moravě. Fanoušci se tak mohou těšit nejen na písně z nového alba, ale na kompletní průřez jeho tvorbou.

Již 14. září se můžeme těšit na vydání nového alba Colors, které vznikalo ve slavných Pearl Sound Studios, ve kterém nahrávaly hvězdy jako Led Zeppelin či Soundgarden. Kromě skladby It’s You, napsané už v roce 1974 pro jeho tehdejší platonickou lásku Debbie Harry, zde najdeme i píseň Wasn’t It Great věnovanou Hillymu Kristalovi, zakladateli legendárního klubu CBGB v New Yorku.

„Kdybych měl vybrat jednu skladbu, která se mi z alba líbí úplně nejvíc, pak by to asi byla All Your Yesterdays. A to zejména kvůli nádhernému textu od Cindy o životě, který jde svou cestou přes všechny vzestupy a pády,“ říká Ivan Kral.

Jeden z našich celosvětově nejvýznamnějších hudebníků spolupracoval s hvězdami jako Iggy Pop, David Bowie či Patti Smith. Právě píseň Dancing Barefoot, kterou pro Patti napsal, byla jeho největším úspěchem. Časopis Rolling Stone ji zařadil mezi 500 nejlepších písní všech dob a dočkala se také spousty adaptací od různých interpretů. Kromě hudební scény se věnoval také filmu. Mezi jeho nejznámější filmařský počin patří dokument The Blank Generation z roku 1976.

Na turné spolu s Ivanem Kralem vystoupí i další muzikanti jako Jan Ponocný, Martin Kopřiva či Jakub Vejnar. První koncert proběhne již 18. září v pražském Lucerna Music Baru. V dalších deseti dnech se však na tuto legendu mohou těšit i zbylé kluby, jejichž seznam naleznete níže.

18. září – Lucerna Music Bar, Praha
19. září – Metro Music Bar, Brno
20. září – Garage Club, Ostrava
22. září – Centrum Elada, Bystré v Orlických horách
23. září – Městské divadlo, Žďár nad Sázavou
26. září – S-Klub, Olomouc
28. září – M-Klub, Vysoké Mýto


Napište komentář