Jihoafrický krasoň Jeremy Loops znovu potěší české publikum

Jeremy Loops | Zdroj: ArtsMarketing

Po velkém úspěchu na Colours of Ostrava, kde se mladý Jeremy Loops předvedl jak na hudební stage, tak i v rámci diskuzního fóra Meltingpot, se tento mladík podívá do Prahy při příležitosti svého dalšího pražského koncertu.

Kdo se na písničkáře se švýcarsko-jihoafrickými kořeny na letošních Colours of Ostrava nedostavil včas, neměl přes všechny hlavy ani trochu šanci dovezenou smršť vidět. Menší Fresh Stage nedokázala pojmout davy lidí, jež se na Jeremyho Loopse přišly podívat, mnoho jich stálo až za rohem a bylo rádo, že na něj dohlédne alespoň přes obrazovku. Zklamaní však nemusí zoufat. Loops se hodlá v plné parádě vrátit a nic jeho vystoupení s kytarou, loopem doprovodnou kapelou a přelévajícími se žánrovými hranicemi nezastaví.

Foto: Colours of Ostrava – George Ezra, Jeremy Loops a další, 18. 7. 2018

Vlastním jménem Jeremy Thomas Hewitt pochází z Kapského města a vliv tamní kultury je v jeho hudbě jasně vidět. Nelze se ubránit infekčním jihoafrickým tanečním rytmům, které útočí o to více, když si do ruky vezme harmoniku, ukulele nebo banjo. Jeho hudbu velmi ovlivnila i cesta okolo světa, ke které se uchýlil po ukončení univerzitních studií. Měl s sebou na moři jen kytaru a loop a na samotce vytvořená skladba Down South si po jeho návratu získala srdce po celé Jihoafrické republice.

Slávou, která od toho momentu jen roste, se však nenechal pohltit. S přáteli založil ekologickou organizaci Greenpop, jež sází stromy před školami, sirotčinci a komunitními centry a bojuje proti k přírodě necitlivému odlesňování. Doposud zvládli vysadit desítky tisíc stromů.

Doufám, že v určité chvíli se každý podívá na svět okolo sebe a začne se ptát. Nejsem zastáncem drastických změn. Musíme být realističtí, dělat menší změny, které když se sečtou, pak budeme žít zelenější život,” vyjádřil se ke svému projektu Jeremy.

Jeremy Loops vystoupí 12. února 2019 v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky budou dostupné v předprodeji od pátku, 7. září 2018 na webu GoOut za 550 Kč.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.