Izzy Stradlin oficiálně: Reunionu Guns N’ Roses se nezúčastním

Guns N' Roses | Zdroj: MTV

Exkytarista Guns N’ Roses oficiálně oznámil, že s reunionem jedné z nejslavnějších kapel konce minulého století nemá nic společného.

Učinil tak na svém twitteru @IzzyStradlin999, jenž si nedávno právě kvůli častým dotazům na jeho účast v reunionu kapely založil.

„Momentálně nemám v plánu hrát na kterémkoli z koncertů GNR v dubnu 2016,“ uvedl Stradlin, který kapelu v roce 1991 opustil. Stejně tak se neúčastním žádného nahrávání ve studiu či psaní nových skladeb s ostatními členy,“ dodal.

Vyvrátil tak spekulace mnohých fanoušků hardrockové legendy, podle nichž se měl někdejší rytmický kytarista přidat k reunionu skupiny a doplnit tak zpěváka Axla Rose, kytaristu Slashe a baskytaristu Duffa McKagana. To se ovšem evidentně nestane a s nejvyšší pravdepodobností se tak na post rytmické kytary postaví dlouholetý člen nového lineupu Guns N’ Roses, Richard Fortus, jenž nedávno spolu s klávesistou kapely Dizzy Reedem opustil skupinu The Dead Daisies.

Znovusjednocení Guns N’ Roses se zatím mají objevit na celkem šesti koncertech po Severní Americe, včetně dlouho očekávaného vystoupení na známém festivalu Coachella. Co bude s kapelou dále zatím není jasné, podle některých dohadů by však vedle vydání nové desky mělo následovat tour po USA a Evropě, jedná se ale zatím pouze o nepotvrzené spekulace a situace se tak může vyvinout úplně jinak.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.