J.A.R. získali v novinkovém videoklipu animovanou podobu

J.A.R. | Foto: Roman Černý

Skupina J.A.R. představila novinkový videoklip ke skladbě Jsem vymletej, jež pochází z loňského sedmého studiového alba s názvem Eskalace dobra. Tentokrát animovaný klip tvoří nepřeberné množství ručně kreslených obrázků a vznikl v dílně Norberta Neuschla.

„Kapela J.A.R. byla pro mě vždy top na česko-slovenské hudební scéně, takže tato spolupráce je takovým malým snem. Hned po prvním poslechu alba Eskalace dobra jsem byl nadšený, minimálně jako při každém albu, nekonvenčnost a nápaditost mě stále dostávají. Ale jeden song, konkrétně Jsem vymletej, mi zůstal v hlavě a nemohl jsem ho přestat poslouchat. To spojení bizarnosti a IQ humoru je úžasné,“ vysvětluje okolnosti vzniku klipu Norbert Neuschl.

„Já mám hlavu hlavua v dezolátním stavua! Švihlý až téméř psychedelický text si zaslouží pořádně manický barevný grafický svět, který určité črty v kvalitě písně nejen zdůrazní, ale hlavně podtrhne její šestý smysl,“ dodává autor textu Oto Klempíř.

Celým videoklipem se tak nese mírně psychedelické a částečně erotické ztvárnění představ a iluzí v kombinaci s ilustrovanými obrazy textu skladby.

Deska Eskalace dobra získala hned několik nominací na Cenách Anděl nebo Cenách české hudební kritiky Apollo 2017.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.