Jak hvězdy rock’n’rollu reagovaly na zvolení Trumpa prezidentem?

Corey Taylor | Zdroj: TheCoreyTaylor.com

Prezidentské volby v USA jsou momentálně hlavní téma médií po celém světě, a co by to bylo za událost, aby se k ní nevyjádřily hvězdy showbyznysu. Nejedna popová zpěvačka otevřeně vyhlásila podporu Hillary Clintonové a pomohla jí i v kampani, jak ovšem na výsledky voleb zareagovali hudebníci ze světa rock’n’rollu?

Ačkoli se to někomu může příčit, hudba a politika se často prolínají a najít alespoň nějak politicky angažované umělce není nic těžkého. U nás mezi ně patří například zpěvák David Koller, Lenka Dusilová či textař a kandidát na prezidenta Michal Horáček. A ani za oceánem tomu není jinak.

Ještě před samotnými volbami zasáhla Twitter smršť tweetů o tom, proč je třeba jít za každou cenu volit. Přitom mezi ty, kteří se na rozšiřování povědomí o důležitosti hlasování v prezidentských volbách podíleli, se výrazně zařadili třeba Alice Cooper, Ozzy Osbourne, Mike Portnoy či Corey Taylor ze Slipknot. A od těch následně většinou přišla i reakce na poměrně překvapivé vítězství republikánského kandidáta.

Jak je vidět, mezi rockovými velikány se Trump zrovna velké podpoře netěší. Spolu s výše jmenovanými svůj nesouhlas s výsledkem voleb dal najevo mimo jiné i Rou Reynolds z Enter Shikari. Ten se už se začátkem voleb nemohl dočkat výsledků hlasování. Po jejich ohlášení ale přišla studená sprcha a podle toho vypadala i jeho reakce.

O něco více se rozepsal zmíněný Corey Taylor. Podle jeho tweetu nečekal, jak moc je jeho země nenávistná a vyjádřil doslovné znechucení.

Proslulého bubeníka Mika Portnoye pak šok z Trumpova vítězství málem dostal k první sklence alkoholu za téměř 17 let.

Kytarista Wes Borland z Limp Bizkit se podle svých slov stydí za své americké občanství, mezitím baskytarista Mötley Crüe Nikki Sixx doufá, že z podobných rozhodnutí USA brzy vyroste.

https://twitter.com/wesborland/status/796217714289340416?ref_src=twsrc%5Etfw

Chester Bennington z Linkin Park, ačkoli jindy skvělý textař, pro porážku Hilary Clintonové téměř nenašel slov a podobně na tom byl i Duff McKagan z Guns N’ Roses, jehož reakce též mluví poměrně jasně.

Našli se ovšem i tací, kteří výhru Donalda Trumpa brali s nadhledem a na miliardářův účet si zavtipkovali, například legendární Mick Jagger z The Rolling Stones nebo kytarista Anthrax Scott Ian.

A jak reagovali na výsledky voleb samotní fanoušci? Podle statistik hudebního serveru last.fm zaznamenala raketový narůst poslechů skladba American Idiot od Green Day a pozadu nezůstala ani It’s The End Of The World od R.E.M., rockeři tedy zjevně mají jasno.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 296 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.