Jaká alba nám přinese letní červenec?

La Roux | Zdroj: facebook.com

Spolu s tím, jak venku stoupá teplota, se již tradičně většina hudebního dění přesouvá za hranice klubů, do obřích areálů festivalů po celém světě. Abychom vám však zpříjemnili dobu, když zrovna nejste na nějakém fesťáku, přinášíme pár albových novinek.

Manic Street Preachers – Futurology

Koncem prvního prázdninového týdne, 7. července, vyjde nová, v pořadí dvanáctá deska velšských Manic Street Preachers. Jmenuje se Futurology a je šmrncnutá Německem. Zdejší fanoušci už měli možnost z novinky ochutnat během letošního koncertu v pražské Lucerně; pro ty, kteří to štěstí neměli, přinášíme ochutnávku v podobě singlu Walk Me To The Bridge.

Sia – 1000 Forms of Fear

Sia, vlastním jménem Sia Kate Isobelle Furler, je Australanka, kterou po desce We Are Born z roku 2010 není potřeba nějak zvlášť představovat. Její downtempo pop vás dostane, máte možnost se o tom přesvědčit 8. července, kdy vydává svou šestou desku 1000 Forms Of Fear. Poslechněte si úvodní singl Chandelier, doplněný skvělým videem.

Morrissey – World Peace Is None of Your Business

Uběhlo pět let a Morrissey se vrací se svým desátým sólo albem se vskutku morrisseyovským názvem, World Peace Is None of Your Business. To vyjde 15. července a mnohem více než slova o něm řekne eponymní singl. Tak si ho poslechněte a těšte se s námi na opravdu skvělou desku.

Anna Calvi – Strange Weather

Anna Calvi se postarala o EPčko, které naváže na její dvě dosavadní desky Anna Calvi a One Breath. Zajímavé je, že všech pět songů, které na něm najdete, jsou covery, třeba od FKA Twigs nebo od Davida Bowieho. Tyto covery však zdaleka nejsou pouhou kopií originálu, Anně se povedlo vytvořit svébytné písně. Pusťte se do Strange Weather, bude se vám líbit.

La Roux – Trouble In Paradise

Synthpopové duo La Roux nás po svém veleúspěšném debutu, za které dostalo dokonce cenu Grammy za nejlepší elektronickou/taneční desku, nechalo čekat pět let, aby se vrátilo s novinkou Trouble In Paradise. Za těch pět let se uvnitř formace leccos změnilo a kromě jiného už La Roux nejsou duo – Ben Langmaid opustil loď pro údajné umělecké rozdíly. Trouble In Paradise vyjde 21. července a podle Elly Jackson bude víc sexy a nadčasová. Poslechněte si singl Let Me Down Gently.


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.