Jaká alba nám přinese nejkratší měsíc roku?

Temples | Zdroj: facebook.com

Únor je sice nejkratším měsícem, hudebně však určitě ochuzeni nebudeme. Měsíc se ponese v duchu kytar, a to jak post-punkových, tak psychedelických. Čekají nás desky od stálic na hudebním nebi, stejně jako očekávané album od nováčků na scéně.

Maxïmo Park – Too Much Information

Po dvou letech se dočkáme nové, již páté desky britské post-punkové pětice Maxïmo Park. Ta vyjde 3. února pod názvem Too Much Information. Frontman Paul Smith se nechal slyšet, že další deska se bude nést v emocionálním duchu. Tak uvidíme, nechme se překvapit, tady je ukázka.

Bombay Bicycle Club – So Long, See You Tomorrow

Ještě déle než na nové Maxïmo Park jsme museli čekat na desku anglických indie-folk rockerů Bombay Bicycle Club, která vyjde 4. února, tři roky po jejich posledním počinu. Album se jmenuje So Long, See You Tomorrow a vzniklo během cest Jacka Steadmana po Asii a Evropě. Multitalentovaný frontman slibuje, že nám rozpoví příběh. Poslechněte si ochutnávku v podobě songu Carry Me.

Xiu Xiu – Angel Guts: Red Classroom

Americké avantgardní seskupení sestávající primárně z Jamieho Stewarta a Angely Seo nás potěší svým již devátým studiovým albem Angel Guts: Red Classroom. Deska vyjde 4. února a ponese se pouze v duchu bubnů a syntetizátorů. Na albu, pojmenovaném podle starého japonského erotického filmu, čekejte témata temnější než kdy předtím. Jak bude znít smrt Xiu Xiu můžete zjistit z prvního singlu Stupid In The Dark.

Broken Bells – After The Disco

4. února se kromě Xiu Xiu můžeme těšit také na druhou desku Broken Bells, indie-rockového projektu Danger Mouse a Jamese Mercera, známého jako zpěváka z The Shins. Oznámení alba After The Disco doprovázela také série krátkých filmů, v nichž se hlavních rolí chopili Kate Mara a Anton Yelchin. Prvního alba prodalo duo v USA 400 000 kusů a sklidilo velkou chválu, před sebou máme zřejmě obdobně vyvedené pokračování.

Temples – Sun Structures

10. únor nám také připravil očekávané debutové album britské psychedelické formace Temples. Jedná se o kapelu, jejíž vznik se datuje teprve do roku 2012, kde se spojili kytarista a zpěvák James Bagshaw a baskytarista Thomas Warmsley. Temples stihli vyvolat velkou vlnu zájmu, za nejlepší novou britskou kapelu je považují dokonce Johnny Marr nebo Noel Gallagher, a to už stojí za zmínku. Zvuk šedesátých let vás v pochmurném únoru příjemně zahřeje, poslechněte si nejnovější singl novinky, Mesmerise.

Beck – Morning Phase

Becka, který se na scéně pohybuje již přes 28 let, není potřeba speciálně představovat. Jeho dvanáctou, dlouho očekávanou studiovku si můžete pořídit od 25. února. Morning Phase bude podle informací akustickým albem, nebude však jedinou deskou, kterou se Beck chystá letos vydat. Od roku 2008, kdy vyšlo jeho poslední album Modern Guilt, vytvořil tolik materiálu, že by podle Justina Meldal-Johnsena mohl vydat tři nebo čtyři plnohodnotné desky. K blížícímu se datu vydání uveřejnil Beck video z výroby vinylu, doprovází jej píseň Blue Moon, je se na co těšit.


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.