Jaká alba přinese duben?

Pixies | Zdroj: facebook.com

Duben se ponese v nezávislém i mainstreamovém duchu, prim bude hrát rock. Nová alba vydávají indie rockové hvězdy i kapely, které vyprodávájí již nějaký ten pátek stadiony. Které to jsou? Koukněte se sami.

Cloud Nothings – Here And Nowhere Else

Kapela, jež datuje svůj vznik do roku 2009, pro nás na apríla připravila čtvrtou studiovou desku Here And Nowhere Else. V roce 2012 slavila tato indie-noise-rocková trojka velký úspěch s deskou Attack on Memory. Leader kapely Dylan Baldi se k novému albu vyjádřil takto: ,,Měl jsem ze všeho dobrý pocit a tak jsem udělal něco, co mi dělalo radost. Neměl jsem na co být naštvaný, takže je deska víc pozitivní a míň nas*aná na všechno.” Tak uvidíme.

Mac DeMarco – Salad Days

Mac DeMarco je stálicí nezávislé scény a to, že je zdejšímu publiku moc dobře znám, dokázala před rokem přecpaná Sedmička. Salad Days vychází také dnes, 1. dubna. Jedná se teprve o druhé LP tohoto šarmantního Kanaďana. Mac říká, že nechtěl nikoho vystrašit zásadní změnou zvuku a album se nese v náladě únavy po rok a půl dlouhém turné. To se podobá jeho dosavadním počinům, soudíme tedy, že novinka bude stát za to.

Orion – Noční vidění

Další deska, jež vyjde na apríla, je pro změnu z českého rybníčku a pochází z dílny pražského rappera Oriona. Track Zkus chodit v mejch botách koluje už poměrně dlouho a tak fanoušci vědí, co od Oriona můžou čekat. Deska vychází již tradičně pod labelem Bigg Bossu a kromě Oriona na ní můžete slyšet tradiční sestavu Vladimír 518, Hugo Toxxx, James Cole či Smack.

John Frusciante – Enclosure

Protože jsou Red Hot Chilli Peppers v České republice jednou z nejoblíbenějších kapel vůbec, představovat jejího bývalého kytaristu není zřejmě třeba. Už pět let John Frusciante s RHCP nehraje a 8. dubna vydává svou dvanáctou studiovku s názvem Enclosure. Na desce by se mělo projevit všechno, co za posledních pět let kytarista dokázal, odtud její název. Enclosure je progresivně synth-popová deska a ti, kdo mají Johna rádi, by si ji neměli nechat ujít.

Green Day – Demolicious

Američtí Green Day nám na 19. dubna připravili lahůdku, kompilační album Demolicious. Nejedná se o standardní desku, nalezneme na ní 18 demo nahrávek  k songům z jejich ¡Uno! ¡Dos! ¡Tré! plus jednu nevydanou, která měla vyjít na zmíněném albu původně taky. Mike Dirnt řekl, že by tak, jak zní Demolicious, znělo i ¡Uno! ¡Dos! ¡Tré!, kdyby věční rebelové ještě pořád vydávali desky pod labelem Lookout.

Pixies – Indie Cindy

Američtí Pixies, které jsme mohli koncem minulého roku vidět v Praze, se po neuvěřitelných 23 letech vrací s novou deskou Indie Cindy. Vyjde 28. dubna a naleznete na ní všechny songy posledních EPček 1, 2, a 3. O pár dní dříve, 19. dubna, vydají Pixies v rámci světového Record Store Day navíc limitovaný vinyl. Tak se těšte, je na co.


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.