JazzFestBrno s Ondřejem Pivcem, Danem Bártou a Lenkou Dusilovou míří na obrazovky

Ondřej Pivec | Zdroj: Česká televize

Pořadatelé festivalu JazzFestBrno brzy uvedou sérii koncertů na obrazovkách České televize a prostřednictvím streamu oslaví Mezinárodní den jazzu. Tři koncerty, které festival natočil ve spolupráci s Českou televizí v jejím brněnském studiu, postupně představí novou kapelu varhaníka Ondřeje Pivce, dále trio Roberta Balzara s Danem Bártou a hostujícím trumpetistou Kornélem Feketem-Kovácsem a nakonec čerstvé držitele ceny za jazzovou nahrávku roku 2020 Cotatcha Orchestra společně s Lenkou Dusilovou.

Videokoncertní sérii si festival nadělil ke svému 20. výročí, ale jeho pořadatelé věří, že z tohoto dárku budou mít radost především fanoušci, kterým alespoň částečně zpříjemní období koncertního půstu. „Videokoncerty jsme natáčeli ve spolupráci s největšími profesionály v oboru a kombinace originální dramaturgie, scénografie a profesionálního štábu dala vzniknout záznamům té nejvyšší umělecké i technické kvality. V této sérii budeme pokračovat i poté, co nám situace dovolí pořádat tradiční koncerty pro publikum v sálech. Už nyní připravujeme několik dalších záznamů,“ plánuje umělecký ředitel festivalu JazzFestBrno Vilém Spilka.

Rozhovor (2020): Dan Bárta: Pro někoho, kdo se zaobírá experimentální hudbou, jsme mainstream jako fík

JazzFestBrno on screen

25. dubna 2021, 22:05, ČT art – Ondřej Pivec Project
30. dubna 2021, 20:00, Facebook a další sítě festivalu JazzFestBrno – MEZINÁRODNÍ DEN JAZZU
02. května 2021, 22:05, ČT art – Dan Bárta & Robert Balzar Trio & Kornél Fekete-Kovács
09. května 2021, 22:00, ČT art – Cotatcha Orchestra & Lenka Dusilová
06. června 2021, 22:00, ČT art – Vilém Spilka Quartet


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.