TIP REDAKCE: Kdo myslí na druhé? 7 umělců, kteří konají dobro

French Montana, Taylor Swift, Prince (zleva) | Zdroj: facebook.com

Nejen v době pandemie je třeba myslet na druhé. Lidé v hudebním byznysu to moc dobře ví i věděli, a proto jich spousta nechává velké části svého jmění putovat na dobrou věc nejen v rámci svých zemí, ale i po celém světě. Zasloužilých je v hudebním průmyslu mnoho, věděli jste však o dobrotě následujících sedmi?

Dr. Dre vždy myslí na své kořeny

Dr. Dre nikdy nezapomněl odkud pochází, a celou svou kariéru se snaží podporovat domácí v Comptonu a jiných částech jižního Los Angeles. Údajně nechal vystavět centrum divadelního, hudebního a muzikálového umění na místní střední škole i akademii uměleckých technologií a byznysu ve spolupráci s dalším velkým producentem Jimmy Iovinem. Na instituce dali dohromady okolo 80 milionů dolarů.

I Chance the Rapper nikdy nezapomněl

Kdo Chance the Rappera zná, asi ví, jak moc mu záleží na svém domově Chicagu a brání ho celým tělem. Některé školy tohoto větrného města trpí velkým podfinancováním, které vede k tomu, že musí být pro nedostatek prostředků pololetí ukončována dříve než obvykle. Po neúspěšném vyjednávání s guvernérem se Chance the Rapper rozhodl věnovat školám na vlastní pěst milion dolarů, aby mohly dále fungovat, a vyzval místní podniky, aby školy také podpořily.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Kapely, které přežily odchod klíčových členů

Boj Eltona Johna

Podle několika zdrojů věnoval Elton John jen v roce 2016 různým charitám dohromady osmatřicet milionů dolarů. Britský miláček sám navíc vede Elton John Aids Foundation a již více než dvě dekády pomáhá v bitvě proti HIV a AIDS. Nadace se 50 miliony dolarů zasloužila na výstavbě dětské nemocnice v jihoafrickém městě Durban.

Rihanna

I Rihanna v minulosti uspořádala několik charitativních akcí a večírků a stala se tváří několika módních kampaní, které vybírali miliony pro bitvu s HIV. Když babička této barbadoské zpěvačky podlehla rakovině, umělkyně věnovala 1,75 milionu dolarů oddělení radioterapie v hlavním městě jejího ostrova Bridgetownu.

Prince

O průkopníkovi fialové barvy se vědělo málo v jakém rozsahu lidem pomáhal. Po jeho smrti se ale ozval bojovník za lidská práva Rev Al Sharpton a popsal, jak ho v soukromí zpěvák často kontaktoval a snažil se podporovat osoby a rodiny, co to potřebují, taneční školy ve vyloučených lokalitách i společnosti rozjíždějící podnikání s šetrnými energiemi.

Taylor Swift na více frontách

Taylor Swift má na svou dobročinnosti potvrzení – byla jmenována nejdobročinnější celebritou v letech 2012 a 2013. Pravidelně pracuje s několika organizacemi jako UNICEF a Červený kříž. Jedné pensylvánské škole věnovala 100 tisíc dolarů na postavení nového hřiště. Více než šestinásobek přispěla také státu Nashville na vypořádání se s povodněmi. Milion dolarů ze stejného důvodu odkázala státu Louisiana, který sužují přírodní neštěstí velice často.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Keith Richards, David Bowie nebo Chester Bennington aneb 5 hvězdných cameos ve filmech

Vánoční dárek od French Montana

Kdybyste dostali vánoční bonus, na co byste peníze využili? Před touto otázkou, v jeho případě milionovou, stál rapper French Montana v roce 2015, když mu přišel dárek od šéfa Bad Boy Records Puff Daddyho. Částku se však rozhodl věnovat na založení nadace na podporu znevýhodněných dětí a škol potýkajících se s problémy. Částkou sto tisíc dolarů podpořil i výstavbu nemocnice v Ugandě. V této zemi mimo jiné natočil i klip ke svému hitu Unforgettable.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.