Jedinečné duo Lola Marsh bude headlinerem Rockového Slunovratu 2023

Lola Marsh | Zdroj: facebook.com/Lola8Marsh

Raně červnový festival Rockový Slunovrat se bude na svém letošním ročníku moci pochlubit headlinerem, který se v posledních letech dočkal na evropské indie scéně značné obliby. Jde o izraelskou dvojici muzikantů, kteří si říkají Lola Marsh. Během svých třech řadových desek nápaditě posunuli svůj dreampopový žánrový základ – nejsou jim cizí ani orchestrální aranžmá, ani nádech retra. V každém případě půjde o velmi působivý dílek do mozaiky interpretů, kteří na Slunovratu zahrají.

Dvoučlenná kapela jménem Lola Marsh pochází z izraelského Tel Avivu a tvoří jej jednak multiinstrumentalista Gil Landau, jednak zpěvačka Yael Shoshana Cohen. Se svým melancholickým dreampopem se proslavili nejprve na streamovacích platformách, zakrátko se však spolu s pětičlennou skupinou blýskli i na rozsáhlém tour po Evropě a Severní Americe.  Ve své studiové práci ani na chvilku neutichla jejich invence, nápaditost a především ani talent psát příjemné indie popové melodie. V poslední době se kapele osvědčilo zahrnout do své tvorby také majestátní orchestrální aranžmá nebo příklon k retro zvuku.

Čtěte také: Rockový Slunovrat 2023 ovládne živelná Dubioza

Jak je již od počátků festivalu v roce 2004 dobře známé, na Rockovém Slunovratu zdaleka nejde pouze o čistokrevný rock. Zúčastněné kapely se místo toho zpravidla věnují celé paletě žánrů a dohromady vždy vytvoří jedinečnou událost počínajícího léta. Tentokrát půjde kromě Loly Marsh také o oblíbenou bosenskou kapelu Dubioza Kolektiv nebo o rovněž populární skupinu Hentai Corporation, která velmi osobitě představuje český thrash metalový crossover. Festival se uskuteční 2.3. června 2023 v řevnickém Lesním divadle. Druhá vlna vstupenek je k dostání na stránkách Slunovratu nebo na GoOut.cz.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 384 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky