Jello Biafra přijede do Brna zrekapitulovat 37 let punku

Jello Biafra | zdroj: www.reneebrack.com

Spoluzakladatel Dead Kennedys, Jello Biafra, přijede na konci srpna do České republiky a vystoupí v klubu Fléda se svou kapelou The Guantanamo School of Medicine. Během klubového koncertu zrekapituluje 37 let dějin punku. Sekundovat jim na pódiu budou čeští matadoři Telefon a stále oblíbenější projekt Hanba.

Sedmapadesátiletý politický aktivista americké Strany zelených, frontman a spoluzakladatel punkově orientované skupiny Dead Kennedys, Jello Biafra, navštíví opět po dlouhé době Českou republiku, konkrétně Brno. Biafra v Česku dosud vystupoval hlavně na festivalech, teď se však 27. srpna 2015 objeví v brněnském klubu Fléda se svou kapelou The Guantanamo School of Medicine. Zatím ro vypadá, že v Brně zazní i punková hymna California Über Alles, kterou sám Biafra hodnotí jako provokativní projev a excentrický vpád mezi publikum. Biafra v Čechách naposledy vystupoval na festivalu Pod Parou v roce 2013.

Jello Biafra během působení v Dead Kennedys patřil v USA k nejhlasitějším kritikům konzumu. V 70. letech se stal vůdcem vznikající anarchopunkové komunity. V roce 1986, po rozpadu Dead Kennedys, začal působit například v kapelách The Witch Trials a Lard. Krom toho navázal i spolupráci s Ministry či Napalm Death. Od roku 2008 se naplno věnuje své nynější pětičlenné kapele The Guantanamo School of Medicine, která kombinuje to nej z vrcholné éry punku 70. let.

Ondřej Bača, dramaturg klubu Fléda, návrat punkisty komentuje takto: „Na Flédě Biafra naservíruje to nejlepší z repertoáru Dead Kennedys, kteří patřili k hybatelům punkové scény 70. a 80. let. V jeho vystoupení nebudou chybět ani aktuální nahrávky s The Guantanamo School of Medicine. V podstatě tak zrekapituluje 37 let historie punku, jemuž udává směr už od roku 1978.“

Jako předkapely a zástupci českého punku zahrají 27. srpna na Flédě hardcore punk formace Hanba, která vznikla v roce 2013 jako projekt členů Pipes and Pints, Lahar a Just For Being, a Telefon, který se poprvé ukázal na veřejnosti již v roce 1992, kombinujíc punk s undergroundem a hardcore.

 


Napište komentář