Kato je plně zaměstnaný novou deskou, z níž naděluje ochutnávku

Kato | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

Rapper Kato je na české scéně už dlouhá léta špičkou ve světě boombapu, který je vybaven chytrým rapem se spoustou slovních hříček, jinotajů a skrytých významů. Snad všechny předchozí desky jeho kapely Prago Union sklidily nebývalý úspěch. Naposledy se tak stalo s albem Perpetuum Promile. Nyní zase umělec tráví dlouhé hodiny ve svém strašnickém studiu a jeho početná fanouškovská základna už je nedočkavá.

Pražský rapper Kato toho mohl za život vydat pouhou desetinu a stejně by byl králem inteligentního rapu, v němž je i po třetím poslechu stále co objevovat. On nás nicméně pravidelně zásobuje poctivými dávkami toho nejlepšího boombapu, který je v Česku k poslechu. Zatím poslední deska jeho seskupení Prago Union vyšla předloni a jmenovala se Perpetuum Promile. Stále dýchá svěžím vánkem (důkazem je nedávno vytvořený a velmi povedený videoklip k tracku jménem Olympionik), Kato nicméně už zase skládá song za songem a naposledy nás obohatil skladbou Bezesný dny.

Čtěte také: Katovy nové bars na Perpetuum Promile dýchají svěžím vánkem boombapu

Skladba patří k těm nejdynamičtějším a zvukově nejvydařenějším věcem, s kterými Kato kdy přišel, a fanoušci jsou hned o to více natěšení. Nová deska by měla nést jméno Made in Strašnice a očekává se ještě v průběhu jara. Na svůj instagramový profil rapper postupně nahrává názvy jednotlivých skladeb a prozradil tak i několik významných hostů, kteří se na desce objeví. Půjde o žánrově spřízněného MC Geye z labelu Ty Nikdy, z něhož do Katova studia Strojovna zavítal taktéž Rest. Překvapením je Hugo Toxxx, a to zejména proto, že se sám zpravidla věnuje trapu. Už teď je jisté, že nová deska od Prago Union bude opět významnou událostí ve světě českého hip-hopu.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 408 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky