Kato vypustil teaser na očekávanou novinku od Prago Union

Kato - Rock Café, 2019 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

Kato je bezesporu jedním z nejvýznamnějších rapperů na české hip-hopové scéně a snad každá studiová deska, kterou vydal pod hlavičkou Prago Union, našla uznání u kritiků i u velkého množství fanoušků. Již za pár dnů vyjde nové album s názvem Perpetuum Promile, jež vzbuzuje velká očekávání.

Kato je dobře znám jako mistr hrátek s českým jazykem, který dokáže stále přicházet se skvělými songy a osobitými bars. Již v 90. letech byl pod jménem Deph známý jako důležitá součást kapely Chaozz, jež na rodící se hip-hopové scéně dokázala oslovit spoustu mladých lidí. Skutečný posun ke kvalitním skladbám se špičkovou produkcí přišel ale až po vzniku Prago Union a zejména na desce Dezorient Express.

Recenze: MC Gey přináší s druhou epizodou RλP​-​LIFE další kotel slovních hříček

Poté následovala řada rozmanitých řadových desek završená zatím posledním počinem, který sklidil úspěch v roce 2016 a nesl jméno Smrt žije. S novou deskou se Kato vrátí zpátky do života a nechá ve svých skladbách procitnout člověku, který se zrovna probudil a poznává okolní svět. Svým fanouškům již přinesl drobnou ochutnávku v podobě opravdu zdařilé skladby Kretén. Vybavil ji skutečně jednoduchým videoklipem, který natočil na jeden záběr u sebe doma. Samotná deska pak vyjde již 1. listopadu a 6. listopadu se v Lucerna Music Baru uskuteční křest. Půjde o jeden z mnoha koncertů Prago Union, kde Kata doprovodí živá kapela.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 401 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky