Kdo letos opanuje ceny Anděl? Legendární Lucie, kontroverzní Kapitán Demo, nebo “nafrněná” Bára Poláková?

Lucie - O2 arena 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MosterMusic

Udílení Cen Anděl se nezastavitelným tempem blíží a brzy se tedy dozvíme, kdo získá tuto českou obdobu americké Grammy. Bude se konat překvapení nebo si největší množství cen odnese legendární kapela Lucie?

Jako každý rok udělí Akademie populární hudby ocenění nejlepším českým interpretům. Osmadvacátým ročníkem Cen Anděl bude provádět moderátor Tomáš Měcháček a během slavnostního ceremoniálu bude předáno celkem čtrnáct sošek, a to za nejlepší počiny v kategoriích Album, Skladba, Skupina, Sólový interpret, Sólová interpretka, Objev, Videoklip, Alternativa a elektronika, Folk, Jazz, Klasika, Rock a Rap.

Čtěte také: Takhle tě mám rád: Lucie vydává první singl po šestnácti letech, vzpomíná i na Bowieho

Mezi hlavní favority večera patří skupina Lucie, která po několika letech vydala nové album a dočkala se hned třech nominací. Stejný počet jich získala Bára Poláková i rapper a hudební star českého showbusinessu Kapitán Demo, který má možnost vyhrát v kategoriích Skladba, Sólový interpret a Videoklip. V těsném závěsu se dvěma nominacemi jsou poté skupiny Mandrage a Monkey Business.

Rozhovor: Mandrage: Někdy jsme k fanouškům chladní, bavit se s námi nejde. Nejsme profesionálně slavná kapela

Během slavnostního večera opět vystoupí řada zajímavých interpretů, mezi nimiž se objeví Miro Žbirka, Monkey Business nebo Tomáš Klus. Zcela speciálním číslem poté bude vystoupení k vyjádření pocty divadlu Semafor, které letos slaví 60 let od svého založení. Stejně jako v minulém roce bude také postavena venkovní scéna, která nabídne například zpěvačku Lenny nebo Thoma Artwaye.

Recenze: Dnešní doba nepřeje gentlemenům, hlásají na nové desce Monkey Business

Předání Cen Anděl proběhne 5. března v pražském Foru Karlín a v přímém přenosu se bude vysílat na programu ČT 1 od půl desáté večer.


Napište komentář