Kdy se dočkáme nových Blink-182?

Blink-182 | Zdroj: Facebook

Blink-182 momentálně dokončují svojí novou desku. Zatímco fanoušci se stále hádají, jestli je Matt Skiba tou správnou náhradou za ikonického Toma DeLonga, kapela slibuje nejlepší desku od doby, kdy se v roce 2005 poprvé rozpadla.

Mezi fanoušky americké pop-punkové kapely Blink-182 ještě stále zuří válka. Po dramatickém odchodu kytaristy a zpěváka Toma DeLonga  v roce 2015 a přijetí Matta Skiby z kapely Alkaline Trio na jeho místo, se fanouškovská základna rozdělila na dva tábory. Jedni vidí Matta Skibu jako skvělou náhradu a těší se na slibovaný návrat k pop-punkovému zvuku, zatímco druzí tvrdí, že ikonické Delongovo vokály a jeho skladatelský talent jsou nenahraditelné. Ať je to jak chce, kapela je téměř u konce procesu nahrávání nového alba a dle slov kapely se rozhodně máme na co těšit.

Samotní členové kapely Mark Hoppus (zpěv, basa) a Travis Barker (bicí) si spolupráci s Mattem Skibou vychvalují už od začátku. “Matt je ideální náhrada! JEDINÁ osoba, která připadala v úvahu jako vhodná náhrada byl  právě Matt Skiba” tvrdí Barker a dodává, že spolupráce s Delongem byla v posledních letech extrémně těžká a frustrující. Je dobře známo, že Delonge se v posledních letech soustředil především na svou druhou kapelu Angels and Airwaves a na své další projekty zahrnující tvorbu sci-fi filmů, knih a komiksů. Není tedy divu, že mu na Blink už nezbýval čas, což vedlo mimo jiné k věčnému odkládání nahrávání nového alba.

To vše je ale už minulostí. Blink jsou zpět v té nejlepší náladě a připraveni nám naservírovat to, co máme na Blink nejraději. Blink je o věčném mládí, chytlavých melodiích a přisprostlých textech. Musí to být zábava. A přesně to prý na nové desce najdeme! “Já a Mark jsme nikdy nechtěli změnit styl, ale Tom pořád chtěl skládat písně ve stylu U2. Neighborhoods bylo skvělé album, ale něco mu prostě chybělo. Chceme znovu znít jako Blink-182” řekl v nedávném rozhovoru Barker.

Podle Marka Hoppuse měla kapela už kolem 35 songů, než se vůbec vypravila do studia v čele s producentem Johnem Feldmannem. Ty ale všechny šli do koše a kapela začala od nuly. V tuto chvíli mají prý 25 zbrusu nových písní, z kterých nyní vybírají ty nejlepší, které se objeví na samotném albu. Kapela dále potvrdila, že na albu bude hostovat i zpěvák z kapely Fall Out Boy, Patrick Stump. A to nejlepší nakonec: první singl z nové tvorby máme očekávat už v létě.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...