Klatovští Adys kopou za žánr s novou deskou Lopaty POPu

Adys | Foto: Václav Ryba

Mladá a energická skupina Adys se dostala do širšího povědomí veřejnosti v roce 2019 na úspěšném celorepublikovém turné s Pekařem. Nyní přichází s druhou řadovou deskou Lopaty POPu, kterou produkoval kytarista kapely Rybičky 48, Petr Lebeda.

„Každý song na albu Lopaty POPu je žánrově jiný. Chtěli jsme naši druhou desku udělat zábavnou, proto na ní uslyšíte pop, romantiku, pop punk, ale taky country. Název Lopaty POPu přibližuje s nadsázkou náš kapelní život, jsme totiž tak trochu lopaty, které kopou za žánr,” říká s úsměvem frontman kapely, Adys.

Čtěte také: TH!S s Vojtou Kotkem představí v Rock Café nový singl One More Day

Na desce Lopaty POPu není nouze o silné příběhy. Píseň Inspirace je například velmi osobní porozchodovou zpovědí frontmana Adyse a kapela k ní plánuje v blízké době natočit i videoklip. Skladba Něco končí je zase vzpomínkou na turné s Pekařem.

„S klukama jsem se seznámil v době, kdy jsme dělali s Rybičkama 48 soutěž rockové stužkováky,” říká Petr Lebeda a dodává: „V hudbě mám rád stylovou volnost – ostatně ani s Rybičkama 48 si nelámeme hlavu se škatulkováním. Spoluprací s kapelou Adys vznikla zajímavá a rozmanitá deska, na které je každá píseň fakt úplně jiná. Áďa mě sice honosně nazývá producentem, ale on už je taky velkej kluk a když za mnou přijde s písničkou, má o ní jasnou představu a dobře připravené všechny podklady.”

Kapela album pokřtí 23. dubna 2022 v KD v Klatovech za účasti hostů – Vojtaano, Civilní obrana a Fiasko.


Napište komentář