Koncert Rolling Stones na Kubě přilákal 1,2 milionu lidí

Rolling Stones | Zdroj: Reuters

Na vůbec první kubánský koncert jedné z nejslavnějších rockových kapel, Rolling Stones, na světě dorazil více než milion fanoušků.

Rolling Stones to uvedli na své oficiální facebookové stránce. Zhruba 700 000 lidí podle nich bylo v prostoru Ciudad Deportiva de la Habana, kde se páteční vystoupení uskutečnilo a dalších půl milionu fanoušků si přelomový moment v historii Kuby užívalo za plotem areálu.

Koncert se uskutečnil v rámci navazování vztahů komunistické Kuby se západním světem, předcházela mu dokonce i náštěva ostrova Barrackem Obamou a tedy i první návštěva tohoto ostrovního státu americkým prezidentem za posledních několik desítek let. Podle zpráv z místa konání přitom byla kubánská metropole Havana v den koncertu doslova plná lidí v ikonických tričkách s vypláznutým jazykem.

Celá show, při které Rolling Stones odehráli snad všechny své největší hity, přesto proběhla pod dozorem armádních složek, ty ovšem nijak zasahovat nemusely a i přes vysoký počet návštěvníků proběhlo vystoupení v relativním klidu.

Akce by se pak jak svým kontextem, tak i početným publikem, dala přirovnat k 11. ročníku moskevského festivalu Monsters of Rock, na nějž v roce 1991 po pádu železné opony dorazil přes milion a půl lidí. Tehdy ovšem místo jedné kapely vystoupilo hned několik mega hvězd, včetně AC/DC, Metallicy či Mötley Crue.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.