Lady Gaga odhaluje ARTPOP

Lady Gaga | Zdroj: facebook.com

Od Lady Gaga se již brzy dočkáme čtvrtého studiového alba s názvem ARTPOP. Deska byla opředena spoustou tajemství, která se začala pomalu odhalovat. Pro majitele chytrých telefonů si přichystala dárek v podobě interaktivní aplikace a také na ní například najdeme dvě spolupráce.

Album bude obsahovat patnáct songů, vyjde jak ve standardní tak i deluxe edici a samotná Lady Gaga ho popsala jako směs EDM (electronic dance music) a popu, jež posune tento žánr na zcela novou úroveň. Několik písní ze svého nového alba již představila začátkem září na iTunes Festivalu a na předávání hudebních cen MTV VMA 2013. Ke spolupráci si přizvala rappery T. I., Too $hort a Twista (Jewels N’ Drugs) a R. Kellyho (Do What U Want). Pilotním singlem se stala skladba Applause, který má již svou vizuální podobu. Na Twitteru Gaga prozradila, že druhým singlem se stane píseň VENUS, jež bude vydána 27. října.

Jednatel hudebního vydavatelství Interscope se nechal slyšet, že deska se může stát albem roku a možná i albem desetiletí. Možná proto se už Lady Gaga nemohla dočkat a posunula předobjednávku ze září na srpen. ARTPOP však nebude jen albem, ale také interaktivní aplikací, která bude obsahovat speciální materiály – videoklip ke každému songu, hry, módní novinky a bonusovou hudbu.

Cover alba byl světu dlouho neznámý, a ačkoliv na internet uniklo několik zaručeně pravých obalů, ten skutečný byl odhalen v pondělí 7. října na Times Square v New Yorku. O tři dny později pak Gaga zveřejnila tracklist. Alba i aplikace pro smartphony se little monsters dočkají 11. listopadu (v EU 8. listopadu). Čekání si mohou zkrátit například návštěvou kina, kde bude od 24. října promítán film Machete zabíjí a v němž si Gaga zahrála svůdnou La Chameleon. Odtud pochází i song Aura, který film propaguje a zároveň otevírá celé album ARTPOP.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.