Alice Francis: první dáma electroswingu poprvé navštíví Prahu

Alice Francis | Zdroj: official page

Alice Francis alias Miss Flaperty se svou swingovou kapelou poprvé navštíví Prahu. Současný hudební fenomén zvaný electroswing, známý díky Parov Stelar či Caravan Palace, představí půvabná skladatelka, textařka a zpěvačka v pražském Lucerna Music baru již 7. listopadu. Vystoupí za vydatného supportu tuzemských hudebníků jako je DJ Mackie Messer & Mário Bihári nebo Prague Swingmasters.

Alice Francis je považována za nejžhavější novinku éry moderního electroswingu na evropské scéně. Nejen díky unikátnímu popovému zpěvu, který dokáže snoubit s legendárními hlasy Billie Holiday či Earthy Kitt, ale i díky skladatelskému, performerskému a textařskému talentu, je tato světoobčanka považována za skutečný hudební klenot.

Alice vystupuje se svým dlouholetým hudebním partnerem – multiinstrumentalistou a producentem Goldielocksem, jejichž produkce, i přes jasnou fascinaci Josephinou Baker, charlestonem a jazzem dvacátých let, dalece přesahuje populární retrovlnu. Originální vizualizací a využitím moderních technologií 21. století ovládli scénu svým osobitým zvukem, a tak se jim podařilo převést ducha swingové éry dvacátých let do současnosti.

V září roku 2012 vydala Alice své debutové album s názvem St. James Ballroom, z jehož sedmnácti tracků dýchá swingová éra vkusně promíchaná s rytmy popu, hip-hopu, latiny a elektra. Kvalitu desky umocňuje osobitý zvuk v podání Goldielockse, jdoucí ruku v ruce s všestraným hlasovým projevem Alice Francis. Ať jde o swingové frázování, rap nebo scat, Miss Flapperty to má všechno – v písni Gangsterlove Alice rapuje tak, že byste nevěřili, že je to ta stejná dáma ze zbytku desky.

Aliciin talent ocenil i bezesporu nejvlivnější producent neo-swingové scény Parov Stelar, který jí nabídl spolupráci na remixu k prvnímu singlu Shoot Him Down.

Vstupenky v předprodeji pořídíte nejlevněji bez poplatku na pokladně Lucerna Music Baru za 350 korun. Pohodlnější cestou pak na webu Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim a Ticketstream, kde jsou navýšeny o poplatek prodejci. Cena na místě je 450 korun.


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.