Legendy grunge Alice in Chains vystoupí příští rok v Praze

Alice in Chains
Alice in Chains | Foto: Jan Mareš, MonsterMusic

Jako jedni z mála přežili devadesátá léta, nyní vydali novou desku a už příští rok ji přivezou ukázat i do České republiky. Alice in Chains se s tím nemažou a po letech opět zahrají v tuzemské metropoli.

Alice in Chains se u nás ukáží znovu po pěti letech, kdy u nás vystoupili během svého jarního tour na festivalu Aerodrome. Nyní se přesunou do Fora Karlín a vedle proslulých starších kousků jako Man in the Box či Them Bones představí i zbrusu novou desku Rainier Fog, která vyšla letos v září.

Kapela se v devadesátých letech řadila společně s Nirvanou, Pearl Jam a Soundgarden mezi velkou čtyřku kapel, které tvořily seattleskou základnu hudebního stylu později známého jako grunge. Na rozdíl od většiny scény, která po sebevraždě Kurta Cobaina začala upadat, si ovšem Alice in Chains udrželi svou tvář a popularitu i v současné době.

Z KONCERTU: Pearl Jam v Praze uctili Václava Havla a dvakrát přidávali

Dokocne ani smrt ikonického frontmana Laynea Staleyho v roce 2002 a následující několikaletá pauza tyto seattleské rockery nezastavila. Jerry Cantrell rozhodl s kapelou pokračovat, a to ve spolupráci se zpěvákem Williamem DuVallem. Jeho příspěvek na letošní desce je v historii Alice in Chains už celkem třetí.

Jako hosta si s sebou kapela přiveze Black Rebel Motorcycle Club. Ti se se svým osobitým soundem těší již několikaleté oblibě a uznání ze strany fanoušků i kritiků. V Praze navíc též představí novou desku – Wrong Creatures, která vyšla v lednu letošního roku.

Alice in Chains u nás vystoupí 3. června příštího roku v již zmíněném Foru Karlín. Vstupenky budou dostupné od 10. ranní 9. listopadu v sítích GoOut a TicketMaster, přičemž jejich cena bude činit 950 Kč, respektive 1100 Kč v den koncertu na místě.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.