Nothing,nowhere. poprvé v Česku: Melancholický rap, mosh pit a zpocená těla

nothing,nowhere | Zdroj: rollingstone.com

Do České republiky poprvé zavítal americký rapper nothing,nowhere. Kromě skvělého hudebního zážitku se však diváci dočkali i příjemného překvapení v podobě supportujících umělců s podivnými jmény – vystoupili Sullii a Lontalius.

Nothing,nowhere. si už nějakou dobu buduje (nejen) mezi posluchači rapu slušnou pověst, a to hlavně díky depresivním a upřímným textům, které často spojuje s hrou na kytaru. Nebylo tak divu, že se pražský koncert vyprodal chvíli po oznámení a spousta fanoušků se tedy do Café V lese nedostala. Díky tomu byla ale možnost zažít nothing,nowhere. v mnohem komornější a intimnější atmosféře, než kdyby se koncert přesunul do větších prostor.

Perfektní support

Jako první si atmosféru včera vyzkoušel Sullii, který ohromil příjemným hlasem. Song You zpíval celý bez beatu, a přesto si téměř nikdo nedovolil v klubu promluvit a vyrušit jeho tiché vystoupení. Od publika, které ho z velké části vůbec neznalo, se mu tak dostalo skvělého přijetí. To dokonce Sulliiho na chvíli i dojalo, když se spousta lidí pod pódiem snažila pochytit jeho texty a zpívat s ním. A tak ještě po koncertě stále skromně děkoval všem, kteří si za ním přišli pro fotku nebo si jen tak popovídat.

Druhým supportujícím byl Lontalius. Alternativní umělec z Nového Zélandu naopak potěšil hrou na kytaru a svými klidnými a smutnými písněmi. Jak navíc sám řekl, při čekání na někoho jako nothing,nowhere. se s melancholickou náladou prostě počítá.

Nedlouho po něm už řádil na pódiu Joe Mulherin alias nothing,nowhere. Každý, kdo to nevěděl předem, hned na začátku pochopil, že každý song bude provázet obrovská výbušnost, kterou na albu neuslyšíte. Během prvních dvou písní, přičemž jednou z nich byl nejnovější singl dread, se tak v namačkaném Café V lese okamžitě strhl mosh pit a obrovské vedro. To však rappera nezastavilo a odpaloval jednu pecku za druhou. Tempo zklidňovaly jen tracky Deadbeat Valentine, Letdown a rejecter. U prvních dvou měl asi každý opravdový fanoušek problém nebýt aspoň trochu dojatý.

Dojetí ale dost možná přemáhalo část publika většinu koncertu. Vystoupení amerického rappera bylo totiž naprosto srdcervoucí. Nezáleželo na tom, jestli zrovna hrál na kytaru, nebo procházel kolem prvních řad a nechával dav zpívat své texty, z celé show běhal neustále mráz po zádech.

Čtěte také: Nothing,nowhere. na novém albu konfrontuje své nejtemnější pocity

Perfektní ukončení přišlo v podobě nejpopulárnějšího singlu hammer z posledního alba a hitu Nevermore. Při něm by se asi nenašel v klubu fanoušek, který se nesnažil vyřvat si hlasivky, co to jen jde. Jako přídavek pak nothing,nowhere. zahrál jeden ze svých nejstarších tracků I’m Sorry, I’m Trying.

Joe Mulherin dokázal, že si své místo na rapové scéně skutečně zaslouží, protože na včerejší večer bude asi každý vzpomínat jako na jeden z nejlepších hudebních zážitků. Rozhodně bylo také poznat, že jsme se na tohoto talentovaného umělce v Česku opravdu načekali. A tak měl nothing,nowhere. možnost si užít šílící a totálně propocené publikum, které mu dávalo najevo, jak ho miluje – ať už zpěvem, pogem, dojetím nebo rovnou občasnými výkřiky „I love you!”


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz