Na Bullet For My Valentine létaly vzduchem čepice i boty. Kapela v Praze představila nové album

Bullet For My Valentine - Aerodrome Festival 2018 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Vlna metalcore včera zasáhla pražské Forum Karlín. V jeden večer tam vystoupili SHVPES, Nothing More, Of Mice & Men a nakonec i Bullet For My Valentine, kteří si s sebou přivezli nové album. A českému publiku ho představili v pořádném stylu.

Jako první zahájili nedělní večer právě SHVPES. Ti sice dostali od pořadatelů pouhou půlhodinu prostoru, během té se ale s energetickou show blýskli ve velmi dobrém světle, především pak díky výkonu frontmana Griffina Dickinsona, jenž na pódiu působil dojmem neřízené střely a dobře tak bavil postupně se plnící Forum Karlín.

Po nich nastoupili na řadu Nothing More a bezvadná show pokračovala. Publikum do svého koncertu ponořili už s prvními sekundami úvodní skladby Do You Really Want It?, se kterou do svého opět zhruba půlhodinového setu skočili po hlavě. Že si večer krom publika užívají i oni sami bylo patrné na první pohled, o psí kusy na pódiu nebyla nouze a jejich unikátní sound vystoupení jen umocňoval.

V kontrastu s předchozími dvěma kapelami pak trochu jako studená sprcha působili Of Mice & Men. Ti sice už prostoru dostali více, v podstatě si ale jen odehráli setlist a žádnou přidanou hodnotu do Fora Karlín nepřivezli. A to navzdory původním očekáváním – ostatně se jednalo o speciálního hosta Bullet For My Valentine.

Kdo však pochopitelně nezklamal, tak byla hlavní hvězda večera. Že jsou Bullet For My Valentine stále aktuální téma nedokazuje jen fantastická deska Gravity z letošního roku, ale i jejich živá vystoupení a to nedělní pražské nebylo výjimkou.

Čtěte také: Hard rock, nebo heavy metal? Cesta ke slávě Bullet For My Valentine

Kapela se do představování nové desky vrhla vskutku vehementně. Po napínavém intru rovnou vyrazila publiku dech letošní peckou Leap of Faith a nezastavitelně pokračovala i s následující Over It. Poté už mezi novinkami střídala i starší kousky a průřezem celou svou existencí návštěvníkům zahrála i hity jako 4 Words (To Choke Upon), Venom či You Want a Battle? (Here’s a War). V jednu chvíli se do hlavní role dostal i bubeník Jason Bowld, jenž oslnil svým povedeným sólem na bicí.

Byť se přitom vyprodat celé Forum Karlín nepodařilo a vrchní patra zůstala zavřená, příchozí fanoušci při jakémkoli náznaku ticha velmi mohutně skandovali jméno britské kapely. Ta na ně adekvátně reagovala a nechávala se vzbouzet ke stále lepším a lepším výkonům. Celé vystoupení pak doplňoval fantastický vizuál doprovodné světelné show.

S přídavkem, jemuž předcházela napínavá chvíle úplné tmy v sále, se na podium krom Bullet For My Valentine vrátil i již zmíněný frontman SHVPES, Griffin Dickinson. Ten si s nimi střihl číslo v podobě skladby No Way Out, aby pak už kapela samostatně za obrovských ovací, doprovázených ohromnou energií ústící i v poletující kusy oblečení a obuvi, zahrála proslulou Tears Don’t Fall a vystoupení definitivně ukončila posledním kouskem večera, Waking The Demon.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.