Letošní Colours of Ostrava lákají na legendu Lennyho Kravitze nebo Sama Smithe

Queens of the Stone Age, Forum Karlín 2018 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Do dalšího ročníku moravskoslezského Colours of Ostrava zbývají už jen pouhé dva měsíce, a tak pořadatelé odtajňují poslední kousky pomyslné skládačky a přibližují tak účastníkům, na co se během festivalu můžou těšit. Krom hudebních účastníků se můžete těšit i na divadelní program nebo inspirativní přednášky a workshopy. 

Mezi hlavní tahouny letošního programu lze zařadit popového rebela Sama Smithe či americké rockery Queens Of the Stone Age. Mezi hlavní headlinery jistě patří legendární Lenny Kravitz, jenž dle posledních svých storieček na Instagramu dokazuje, že rozhodně nepatří do starého železa a že tvrdě pracuje na své formě. V Ostravě vystoupí i jamajský matador Sean Paul a neměli byste si nechat ujít ani vystoupení talentované severské popové divy Zary Larsson.

Čtěte také: King Gizzard and the Lizard Wizard ve Foru Karlín aneb učiněná psychedelická průraznost 

Na tento tuzemský festival odehrávající se uprostřed ostravského centra pějí ódy i zahraniční média. Britský list The Guardian zařadil Colours of Ostrava mezi 35 nejlepších evropských festivalů a není pochyb proč.

Ani letos nebude chybět osvědčená festivalová seznamka, která zaznamenala velký zájem. Tato možnost seznámit se s dalšími hudebními fanoušky jistě mnohým udělá radost pod taktovkou hned dvou partnerů, jimiž jsou TV Óčko a Kofola.

Těšit se můžete také na Meltingpot. Ten už je nedílnou součástí festivalu a jeho úkolem je zabavit zvídavé publikum a naučit jej něco nového v oblasti trendů a myšlenek. Tento rok má i nového generálního partnera, společnost Vitesco Technologies„Velmi rádi se stáváme generálním partnerem Meltingpotu na Colours of Ostrava. Sdílíme společné hodnoty pro udržitelnost, ochranu přírody a podporu diverzity. Jako lídři v oblasti čisté mobility a inovací se těšíme, že podpoříme právě toto inspirativní fórum. Věříme, že jeho myšlenky a témata jako Future is Now, World in Change nebo Science & Education pomáhají utvářet lepší budoucnost pro nás všechny,“ řekla za společnost Jana Ožanová.

Čtěte také: Jonas Brothers odehrají v O2 areně v rámci jednoho večera pět svých alb

Nejvýznačnějšími účinkujícími Meltingpotu je například populární biolog Merlin Sheldrake, autor bestselleru Propletený život,  dále odborník na dýchání Patrick McKeown, spisovatel Irvine Welsh, biolog a spisovatel Rupert Sheldrake, psychiatr a psychoterapeut Jiří Horáček nebo Dan Ariely, uznávaný profesor psychologie a behaviorální ekonomie.

Kromě toho celý festival bude během tohoto ročníku celý bezhotovostní. Minulý rok byl v této podobě festival představen poprvé a jelikož se tento krok velmi osvědčil, pořadatelé mu dali zelenou i nyní. A rozhodně to není všechno, na co se můžete těšit. Pokud stále nemáte vstupenky, tak neváhejte, protože Colours of Ostrava budou zahájeny již 17. července a potrvají do 20. července. Více informací ohledně pragramu, organizace nebo i nákupu vstupenek se dočtete na oficiálních stránkách festivalu.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 363 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.