Letošní MTV EMA ovládli Twenty One Pilots, Lady Gaga a Justin Bieber

Twenty One Pilots | Zdroj: upsetmagazine.com

V neděli 6. listopadu 2016 se konal další ročník populárního předávání cen MTV EMA. Z ceremoniálu, který se letos konal v holandském Rotterdamu, si nejvíc ocenění odnesli Justin Bieber, Lady Gaga a Twenty One Pilots.

Králem letošního udílení hudebních cen MTV Europe Music Awards 2016 se stejně jako minulý rok stal Justin Bieber. Ten si kromě ceny za nejlepší song, jímž byl zvolen jeho hit Sorry, odnesl domů také sošku za nejlepšího kanadského umělce. Poděkovat by ale měl především svým fanouškům, tzv. Beliebers“, kteří mu krom těchto dvou cen svými hlasy vyhráli i třetí cenu za největší fanouškovskou základnu.

Celkem dvě sošky si domů odnesla i zpěvačka Lady Gaga, a to za nejlepší umělkyni a také za nejlepší vzhled, což je celkem příhodné, vezmeme-li v potaz, že byla zpěvačka hlavně v minulosti populární právě díky svým extravagantním kostýmům.

Vcelku očekávaný byl i úspěch dua Twenty One Pilots. Ti si kromě ceny za nejlepší alternativní umělce odnesli domů i cenu za nejlepší živá vystoupení. Že je na koncertech TOP o co stát se koneckonců mohli fanoušci přesvědčit i v pátek 4. listopadu, kdy kapela vystoupila v pražské Tipsport Aréně.

Čtěte také: Ohijské duo 21 Pilots otřáslo vyprodanou arénou

Jediná velká škoda byla, že žádní z výše uvedených umělců se ceremoniálu nezúčastnili osobně a fanouškům zanechali jen krátký vzkaz s poděkováním.

Speciálnímu ocenění se dostalo i americkým punkrockerům Green Day. Ti sice přišli hned o dvě nominace, kdy jim nejlepší živé vystoupení vyfoukli právě TOP a cenu za nejlepší rockovou kapelu zase Coldplay, ale krom hned dvou živých vystoupení za večer měli jednu výhru jistou. Jedná se o tzv. Global Icon, tedy globální ikonu, což je cena, která byla v minulosti předána umělcům jako jsou Bon Jovi, Queen, Ozzy Osbourne nebo Eminem.

Naopak zklamáním byl večer pro Beyoncé, která byla stejně jako Justin Bieber nominována hned na pět cen, ale bohužel nevyhrála ani jednu. Stejně dopadla i velká favoritka Adele, té se ze čtyř nominací také nepovedlo vyhrát ani jednu.

Celý večer byl také speciální poctou pro zesnulou hudební ikonu Prince, na jehož počest měly všechny letošní sošky fialovou barvu. Princi, budeš nám navždy chybět,“ řekla během emocionálního proslovu zpěvačka Bebe Rexha.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...